Wiadomości

  • 7 sierpnia 2022
  • 17 sierpnia 2022
  • wyświetleń: 4697

[ZDJĘCIA] Tyskie obchody rocznicy wybuchu I Powstania Śląskiego

Zakończyły się obchody 103. rocznicy wybuchu I Powstania Śląskiego Tychach. Zobaczcie galerie zdjęć z uroczystości w Czułowie, Paprocanach i Urbanowicach oraz z rajdu rowerowego, który zakończył się przy tablicy upamiętniającej 100. rocznicę przyłączenia części Górnego Śląska do Polski przy ul. Damrota.

Tyskie obchody 103. rocznicy 1 Powstania Sląskiego - 12.08.2022 · fot. Tomasz Pestka / tychy.info


W piątek, 12 sierpnia na Czułowie przy pomniku Powstańców Śląskich (ul. Katowicka) odbyły się uroczystości według ceremoniału wojskowego. O godz. 17:00 została odprawiona msza św. w parafii Krzyża Świętego, a po nabożeństwie nastąpił przemarsz do pomnika Powstańców Śląskich. O godz. 18:00 rozpoczęto oficjalne uroczystości rocznicowe z udziałem Orkiestry Wojskowej i Kompanii Reprezentacyjnej.

W niedzielę, 14 sierpnia na Paprocanach o godz. 17:00 została odprawiona msza św. w kościele pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa z udziałem chóru Presto Cantabile Następnie przyszedł czas na uroczystości przy tablicy pamiątkowej, umieszczonej na budynku Przedszkola nr 3.

Tyskie obchody 103. Rocznicy wybuchu I Powstania Śląskiego i rajd rowerowy - 12-15.08.2022 · fot. Kamil Peszat / UM Tychy


W poniedziałek, 15 sierpnia na Urbanowicach przy ul. Głównej, przy pomniku Powstańców i Pomordowanych przez hitlerowskiego okupanta o godz. 15:00 rozpoczęto uroczystości z udziałem orkiestry KWK PIAST i Zespołu Śpiewaczego Urbanowiczanki.

Wydarzeniem towarzyszącym był poniedziałkowy rajd rowerowy, organizowany przez KTK GRONIE. Przejazd zakończył się przy tablicy upamiętniającej 100. rocznicę przyłączenia części Górnego Śląska do Polski przy ul. Damrota.

ar / tychy.info

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.