Wiadomości

  • 4 sierpnia 2022
  • 8 października 2022
  • wyświetleń: 8879

Tribute to Wodecki - ostatni plenerowy koncert na Baczu

Za nami:

Przed nami ostatni z plenerowych koncertów fortepianowych. Posłuchamy melodii Zbigniewa Wodeckiego w interpretacji Klaudiusza Jani już w najbliższą sobotę, 8 października!

Fortepian plenerowy Cadenza w sierpniu powrócił do Tychów - i to już na stałe! We wrześniu, w jesiennej serii koncertów na Placu Baczyńskiego wystąpili: Dora Petković (Chorwacja) w repertuarze m.in. Chopina i Schuberta, Katarzyna Rzeszutek (fortepian) Grażyna Jurszy (flet) z programem letnich impresji, a Andrzej Schneider wykonał muzykę filmową i standardy jazzowe.

Przed nami ostatni koncert plenerowy:

8 października, sobota, godz. 16.00

  • Tribute to Wodecki
  • Wykona: Klaudiusz Jania.


Klaudiusz Jania


Fortepian plenerowy Cadenza robi furorę w Polsce i za granicą (obecnie można zagrać w plenerze np. w Katowicach), zbliżając ludzi, bo przecież język muzyki jest wspólny dla wszystkich. Organizatorzy zapraszają do muzycznej zabawy amatorów i profesjonalistów - na fortepianie można zorganizować spontaniczny recital, koncert ze znajomymi albo po prostu pobawić się z dziećmi. To świetna okazja, by oswoić się z muzyką i czerpać z niej radość - bezpośrednio, samodzielnie lub w większym gronie.

Pożegnanie fortepianu Cadenza - koncert Mateusza Krzyżowskiego - 15.05.2022
Pożegnanie fortepianu Cadenza - koncert Mateusza Krzyżowskiego - 15.05.2022 · fot. MCK Tychy


Muzyka łagodzi obyczaje - ta w profesjonalnym wykonaniu pozwala miło spędzić czas i zrelaksować się, zaś ta samodzielnie wykonywana może być jeszcze większym źródłem radości, a może i odkryciem w sobie nowych talentów. Jedno jest pewne - fortepian plenerowy czekać będzie w Tychach na wszystkich tych, którzy chcą posłuchać muzyki, tworzyć ją, jak i po prostu doświadczyć jej bezpośrednio, kładąc palce na czarno-białej klawiaturze i oddając się jej urokowi.

Tychy,PlacBaczyńskiego,Fortepian,Cadenza,fotodnia,instagram
Na Placu Baczyńskiego stanął fortepian plenerowy · fot. tychy.info


Wszystkich, którzy zechcą podzielić się w mediach społecznościowych swoimi wykonaniami lub po prostu pierwszymi krokami za klawiaturą zapraszamy do oznaczania w relacjach Miejskiego Centrum Kultury w Tychach (FB @MCKTychy IG @mcktychy), Miasta Tychy (FB @TychyDobreMiejsce IG @tychy_official) oraz Fortepianu Plenerowego Cadenza (FB @CadenzaPolska IG @cadenzapolska). Na stronie tego ostatniego można także zobaczyć, jak wygląda kulturalne życie wokół fortepianów w innych miastach i krajach, a dzieje się tam naprawdę wiele!

ar / tychy.info

źródło: Miejskie Centrum Kultury

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.