tychy.info

Reklama

Wiadomości

  • 4 sierpnia 2022
  • 17 września 2022

Fortepian plenerowy na Placu Baczyńskiego - program koncertów

Za nami:

Fortepian plenerowy w Tychach - na bis! Od 13 sierpnia na Placu Baczyńskiego znowu rozbrzmiewa muzyka, a każdy chętny może spróbować swoich sił zasiadając za czarno-białą klawiaturą. Oprócz dostępności instrumentu dla mieszkańców, Miejskie Centrum Kultury w Tychach zaprasza na serię plenerowych koncertów.

Reklama

Pożegnanie fortepianu Cadenza - koncert Mateusza Krzyżowskiego - 15.05.2022
Pożegnanie fortepianu Cadenza - koncert Mateusza Krzyżowskiego - 15.05.2022 · fot. MCK Tychy


Koncert Dory Petković będzie symbolicznym kulturalnym przypieczętowaniem współpracy miasta Tychy z chorwackim miastem partnerskim - Grad Karlovac. 2 września przedstawiciele obydwu miast podpiszą bowiem w Tychach list intencyjny dotyczący partnerstwa, od niedawna także jedno z miejskich rond nosi nazwę Ronda Chorwackiego.

Fortepian plenerowy Cadenza powrócił do Tychów - i to już na stałe! Obserwujemy zainteresowanie instrumentem - co rusz można zobaczyć w jego pobliżu pojedyncze osoby, grupki i rodziny. We wrześniu z pewnością dotrą tu także grupy szkolne czy przedszkolne.

Harmonogram kolejnych recitali:2 września, piątek, godz. 17.00
Dora Petković (Chorwacja)
F. Chopin - Sonata op.35 no. 2 in b flat minor
A. Scriabin - Poeme op. 32 no. 1
F. Schubert / F. Liszt - Der Müller und der Bach - Gretchen am Spinnrade
F. Chopin - Ballade op. 52 no. 4 in f minor

3 września, sobota, godz. 17.00
Letnie impresje
Wykonają:
Katarzyna Rzeszutek - fortepian
Grażyna Jurszy - flet

10 września, sobota, godz. 17.00
Tribute to Wodecki
Wykona: Klaudiusz Jania

17 września, sobota, godz. 17.00
Muzyka filmowa i standardy jazzowe
Wykona: Andrzej Schneider

Plac Baczyńskiego znowu zamieni się w jeszcze radośniejsze miejsce spotkań - z muzyką w tle, dostępną dla każdego o każdej porze. Fortepian plenerowy Cadenza robi furorę w Polsce i za granicą (obecnie można zagrać w plenerze np. w Katowicach), zbliżając ludzi, bo przecież język muzyki jest wspólny dla wszystkich. Organizatorzy zapraszają do muzycznej zabawy amatorów i profesjonalistów - na fortepianie można zorganizować spontaniczny recital, koncert ze znajomymi albo po prostu pobawić się z dziećmi. To świetna okazja, by oswoić się z muzyką i czerpać z niej radość - bezpośrednio, samodzielnie lub w większym gronie.

Tychy,PlacBaczyńskiego,Fortepian,Cadenza,fotodnia,instagram
Na Placu Baczyńskiego stanął fortepian plenerowy · fot. tychy.info


Muzyka łagodzi obyczaje - ta w profesjonalnym wykonaniu pozwala miło spędzić czas i zrelaksować się, zaś ta samodzielnie wykonywana może być jeszcze większym źródłem radości, a może i odkryciem w sobie nowych talentów. Jedno jest pewne - fortepian plenerowy czekać będzie w Tychach na wszystkich tych, którzy chcą posłuchać muzyki, tworzyć ją, jak i po prostu doświadczyć jej bezpośrednio, kładąc palce na czarno-białej klawiaturze i oddając się jej urokowi.

Wszystkich, którzy zechcą podzielić się w mediach społecznościowych swoimi wykonaniami lub po prostu pierwszymi krokami za klawiaturą zapraszamy do oznaczania w relacjach Miejskiego Centrum Kultury w Tychach (FB @MCKTychy IG @mcktychy), Miasta Tychy (FB @TychyDobreMiejsce IG @tychy_official) oraz Fortepianu Plenerowego Cadenza (FB @CadenzaPolska IG @cadenzapolska). Na stronie tego ostatniego można także zobaczyć, jak wygląda kulturalne życie wokół fortepianów w innych miastach i krajach, a dzieje się tam naprawdę wiele!

fortepian na Baczu

ar / tychy.info
źródło: Miejskie Centrum Kultury

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.