Wiadomości

  • 3 sierpnia 2022
  • wyświetleń: 471

Dominikana - co warto zwiedzić z przewodnikiem?

Materiał partnera:

Większość turystów odwiedza Dominikanę, by na własne oczy zobaczyć piękne piaszczyste plaże i przejrzystą wodę. Warto jednak wiedzieć, że na odwiedzających tę rajską wyspę czeka znacznie większa ilość atrakcji. Tuż za obleganymi plażami i kurortami znajdują się miejsca rzadko odwiedzane przez turystów a przy tym znacznie piękniejsze. By je wszystkie odwiedzić, warto zdecydować się na przewodnika. Dlaczego?

Dominikana - co warto zwiedzić z przewodnikiem?


Dlaczego warto wybrać przewodnika po Dominikanie?Przewodnik po Dominikanie, w szczególności taki, który na co dzień zamieszkuje ten malowniczy kraj to prawdziwy skarb. To właśnie dzięki niemu dotrzemy do miejsc, których większość turystów nie odwiedza. Zatłoczone i hałaśliwe miejsca to niestety cena, jaką płaci większość najpopularniejszych lokalizacji na Dominikanie. Co zatem warto obejrzeć z doświadczonym przewodnikiem znającym Dominikanę jak własną kieszeń?

Miejsca, które musisz odwiedzić z przewodnikiemNa liście miejsc, które warto odwiedzić, będąc na Dominikanie, nie może zabraknąć tych flagowych, a zarazem komercyjnych. Dzięki nim nie tylko doświadczymy pięknych widoków, ale również dostrzeżmy ogromną różnicę pomiędzy tymi mniej uczęszczanymi lokalizacjami a tymi obleganymi przez turystów.

Punta Cana - najpopularniejsze miejsce wypoczynkoweTo właśnie piękne, piaszczyste, białe plażę Punta Cana goszczą każdego roku miliony turystów z całego świata. Warto mieć jednak na uwadze, że to tam dostrzeżemy, jak komercyjna strona Republiki Dominikańskiej miesza się z jej naturalnym, egzotycznym pięknem.

Santo Domingo - poznaj miasto kontrastówNa miłośników zwiedzania i kolonialnej architektury czekają piękne dzieła architektury - jedne będące ruinami, inne nadal zamieszkane przez tubylców. Zgiełk współczesnego życia Republiki Dominikańskiej miesza się tu z osobliwymi budynkami i ruinami, które przeniosą nas do zupełnie innej epoki. Zdecydowanie jest to miasto, które powinno znaleźć się na liście miejsc koniecznych do odwiedzenia na Dominikanie.

Samana z Parkiem HaitisesSpragnieni wrażeń turyści koniecznie powinni odbyć podróż po zakamarkach Dominikany znanych wyłącznie tubylcom. Otwarta Zatoka Samana, w której położony jest Park Narodowy Los Haitises oczaruje pięknem tropikalnej roślinności i różnorodnością formacji skalnych. To właśnie te niezwykle regiony były tłem dla wielu filmów, które dziś są prawdziwą legendą. W Parku możesz obejrzeć, chociażby słynną kryjówkę piratów znaną z filmu "Piraci z Karaibów".