Wiadomości

  • 3 sierpnia 2022
  • 4 sierpnia 2022
  • wyświetleń: 1822

Areszt dla złodzieja paliwa z Gruzji. Przyłapany na tyskiej stacji

Tyscy policjanci zatrzymali 28-latka, którego ujął pracownik jednej ze stacji paliw, w związku z kradzieżą. Śledczy ustalili, że zatrzymany ma na swoim koncie także inne kradzieże paliwa.

benzyna, paliwo, stacja paliw, stacja benzynowa
fot. pixabay.com


W środę, 27 lipca policjanci otrzymali zgłoszenie kradzieży paliwa na jednej ze stacji przy ulicy Mikołowskiej w Tychach. Na miejscu policjanci zastali pracownika stacji, który wskazał mężczyznę, jak się później okazało - sprawcę kradzieży. Tankował on paliwo do butelek i kanistrów, a następnie usiłował się oddalić bez uiszczenia opłaty.

Pracownik stacji uniemożliwił mu ucieczkę i powiadomił mundurowych. Złodziejem okazał się 28-letni obywatel Gruzji. Intensywna praca śledczych z Wydziału do Walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu doprowadziła do zebrania materiału dowodowego, który pozwolił na przedstawienie mężczyźnie 3 zarzutów kradzieży paliwa. Straty łącznie sięgają 3 tysięcy złotych.

W jednym przypadku do zdarzenia doszło w innym mieście naszego województwa. Ponadto 28-latek usłyszał zarzut posługiwania się dokumentem prawa jazdy innej osoby. Sprawa jest rozwojowa, śledczy sprawdzą czy mężczyzna ma na swoim koncie więcej kradzieży. Na wniosek policjantów i prokuratora zatrzymany został tymczasowo aresztowany. Za popełnione czyny grozi mu nawet 5-letni pobyt w więzieniu.

ar / tychy.info

źródło: KMP Tychy

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.