tychy.info

Reklama

Wiadomości

  • 4 sierpnia 2022
  • wczoraj, 05:44

Piknik wojskowy "Zostań żołnierzem RP" w Tychach

Z okazji Święta Wojska Polskiego Ministerstwo Obrony Narodowej zaprasza na pikniki wojskowe w całym kraju, a także w Tychach! Wydarzenie naszym mieście odbędzie się 13 sierpnia na placu pod Żyrafą w godzinach 14.00 - 18.00.

Święto Wojska Polskiego w Tychach  - 22.08.2018 żyrafa , pod żyrafa
Święto Wojska Polskiego w Tychach - 22.08.2018 · fot. tychy.info


W całym kraju odbędzie się kilkadziesiąt pikników wojskowych, na których będzie można zobaczyć nowoczesny sprzęt wojskowy, posłuchać wojskowej muzyki, zjeść grochówkę oraz spotkać żołnierzy polskich sił zbrojnych. Będą atrakcje dla dzieci, młodzieży i dorosłych.

Na piknikach i w punktach rekrutacyjnych będzie można też rozpocząć karierę jako żołnierz. Organizatorzy będą zachęcać do dołączenia do nowej formuły służby - dobrowolnej zasadniczej służby wojskowej. Każdy będzie mógł sprawdzić, co Wojsko Polskie może mu dać i kim może zostać w armii. A służbę można podjąć w każdym zakątku Polski i w dowolnie przez siebie wybranej specjalności - zostać pancerniakiem, pilotem, marynarzem, żołnierzem cyberwojsk...Piknik wojskowy pod nazwą „Zostań żołnierzem. Dobrowolna zasadnicza służba wojskowa” odbędzie się także w Tychach, na placu Pod Żyrafą.

Plan obchodów Święta Wojska Polskiego w Tychach - 13 sierpnia

  • 13.00 - uroczysta msza święta za Ojczyznę i żołnierzy w kościele pw. Świętej Marii Magdaleny,
  • 14.00 - uroczyste otwarcie pikniku przez Szefa WCR w Tychach i władze miasta,
  • 14.00 - 18.00 - piknik wojskowy pod hasłem „Zostań Żołnierzem RP. Dobrowolna zasadnicza służba wojskowa”- pokazy ciężkiego sprzętu wojskowego, wystawy, stoiska promocyjne i rekrutacyjne, koncert orkiestry wojskowej, wspólne śpiewanie pieśni żołnierskich, konkursy i zabawy,
  • 15.00 - poczęstunek wojskową grochówką,
  • 18.00 - zakończenie pikniku.


Piknik wojskowy "Zostań żołnierzem RP w Tychach

ar / tychy.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.