tychy.info

Reklama

Wiadomości

  • 29 lipca 2022
  • 4 sierpnia 2022

8 milionów złotych trafi do szpitala Megrez!

Wojewódzki Szpital Specjalistyczny Megrez w Tychach otrzyma 8 milionów złotych ze środków europejskich REACT. Zostanie zrealizowana ważna inwestycja.

Wojewódzki Szpital Specjalistyczny Megrez
Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Tychach · fot. www.facebook.com/pg/Wojewódzki-Szpital-Specjalisty


200 mln zł trafi do 29 szpitali w ramach programu dofinansowania i doposażenia szpitali i oddziałów zakaźnych oraz pracowni diagnostycznych - poinformował minister zdrowia Adam Niedzielski. Środki w kwocie 22,8 mln zł zostaną przekazane m.in. także do lecznic w województwie śląskim, w tym w Tychach - poinformował Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego.

- Jest to efekt współpracy rządu i samorządu regionalnego. Przed dwoma laty, w obliczu wybuchu pandemii COVID-19, Województwo Śląskie przekazało szpitalom ponad 320 mln zł na walkę z tą niezwykle ciągle groźną chorobą, która zabrała wiele ludzkich istnień. Dzięki błyskawicznie podejmowanym decyzjom, wsparcia strony rządowej i Komisji Europejskiej udało się m.in. zakupić odpowiedni sprzęt, środki ochrony i zabezpieczyć odpowiednią ilość łóżek dla chorych. Wiele zrealizowanych wtedy inwestycji będzie służyć szpitalom przez długie lata. Środki przekazane z funduszu REACT są kontynuacją tych działań - mówi marszałek województwa śląskiego, Jakub Chełstowski.

Środki otrzymają następujące placówki:

  • Wojewódzki Szpital Specjalistyczny Megrez Sp. z o.o. w Tychach - 8 mln zł.
  • Szpital Rejonowy im. dr Józefa Rostka w Raciborzu - 3,7 mln
  • Wojewódzki Szpital Specjalistyczny im. Najświętszej Maryi Panny w Częstochowie - 8 mln zł
  • Szpital Śląski w Cieszynie - 3.1 mln zł


Szpital Megrez otrzyma pieniądze na przebudowę budynku oddziału obserwacyjno-zakaźnego i geriatrycznego na budynek chorób zakaźnych.

ar / tychy.info
źródło: Urząd Marszałkowski

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.