tychy.info

Reklama

Wiadomości

  • 30 lipca 2022
  • 1 sierpnia 2022

Gemini Park Tychy powalczy o nagrodę z najlepszymi inwestycjami w kraju!

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Gemini Park Tychy" podaj

Rozbudowa Gemini Park Tychy nominowana do Prime Property Prize 2022, jednej z najbardziej prestiżowych nagród na rynku nieruchomości w Polsce. Centrum powalczy w kategorii Inwestycja Roku Rynek Handlowy.

Gemini Park Tychy po rozbudowie
Gemini Park Tychy po rozbudowie · fot. materiały prasowe


Gemini Park Tychy znalazło się w gronie największych i najgłośniejszych inwestycji ostatniego roku, także tych ze Śląska. Obiekt właśnie został nominowany do nagrody Prime Property Prize 2022 za zakończoną wiosną tego roku rozbudowę. To jedyna tego typu realizacja w gronie tegorocznych nominowanych.

O laury centrum powalczy m.in. z inwestycjami handlowymi z Andrychowa, Wrocławia, Ciechanowa czy Puław. Z kolei w pozostałych kategoriach o nagrodę ubiegać będą się takie inwestycje jak m.in. biurowiec KTW, Cavatina Hall w Bielsku-Białej, Fabryka Norblina czy Verso Tower. W gronie nominowanych - w kategorii Człowiek Roku - znalazł się także Rafał Sonik, prezes Gemini Holding, firmy, do której należy tyska galeria.

- Już sama nominacja to dla nas duże wyróżnienie. To także ukoronowanie wysiłku, jaki włożyliśmy w to, aby mimo wyzwań, jakie przyniosła pandemia, zrealizować inwestycję, a co za tym idzie, dotrzymać słowa danego klientom i znacząco rozszerzyć ofertę Gemini Park, zwłaszcza o rozrywkę - mówi Tomasz Misztalewski, dyrektor Gemini Park Tychy.

- Projekt, który zaczęliśmy realizować w kwietniu 2020 roku, a więc w szczycie pandemii, był dla nas jednym z najważniejszych w ostatnich latach - dodaje. W efekcie podjętych prac Gemini Park Tychy zyskało dodatkowo ok. 7 tys. m kw. Tym samym powierzchnia obiektu wzrosła do 43,6 tys. m kw., a samo centrum trafiło do grona największych w regionie - dodaje.

Na dobudowanej przestrzeni powstały m.in. nowe lokale handlowe i usługowe. Rozbudowa zaowocowała także stworzeniem najnowocześniejszego kina na Śląsku. Mające 2,3 tys. m kw. Multikino mieści w sobie 7 sal i 541 miejsc. Każde z miejsc w 7 salach wyposażono w najnowocześniejsze na polskim rynku, elektrycznie sterowane fotele SuperVIP, które umożliwiają oglądanie seansu w pozycji półleżącej.

Multikino w Gemini Park to pierwsze kino na Śląsku, w którym wszystkie fotele mają taką funkcję. Oprócz tego dzięki rozbudowie oferta obiektu wzbogaciła się m.in. o sklepy Action i Bel-Pol. Ten ostatni dopełnił ofertę „home”, nie tylko w Gemini Park, ale także w handlowym „power center”, w którym ulokowany jest obiekt.

Wnętrze nowej części, podobnie jak bryła centrum handlowego, jest kontynuacją koncepcji, jaką zrealizowano tu w 2018 roku. W obu przypadkach za projekt odpowiadała pracownia Vide Studio z Krakowa.

- Zależało nam na płynnym przejściu, a także spójności całego projektu. Dzięki temu nowa część Gemini Park niemal organicznie wyrasta z obiektu, a nie dominuje nad nim czy rozprasza uwagę. Ten element był dla nas niezwykle istotny. I to udało się osiągnąć. Nowa część nie tylko jest spójna, ale także cechuje się dobrą akustyką, dużą ilością dziennego światła, a także wysokiej jakości materiałami wykończeniowymi - mówi Tomasz Misztalewski.

Na Gemini Park Tychy może zgłosować każdy. Wystarczy wejść na stronę konkursu i do 31 sierpnia oddać swój głos.

Link do głosowania: www.propertynews.pl/konkurs/prime-property-prize-2022,107/

ar / tychy.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Gemini Park Tychy

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Gemini Park Tychy" podaj