Wiadomości

  • 13 sierpnia 2022
  • 27 sierpnia 2022
  • wyświetleń: 3886

Zdobędą Babią Górę o wschodzie słońca dla tyszanki - nowa data

Za nami:

III nocne wejście na Babią Górę będzie dedykowane Mirosławie Noras - tyszance zmagającej się z rakiem piersi. Wydarzenie organizuje stowarzyszenie Tyskie Szpilki. Uwaga! Z powodu złej prognozy pogody, wycieczka zostaje przeniesiona na sobotę, 27 sierpnia!

wschód słońca na Babiej Górze
Wschód słońca na Babiej Górze · fot. KST Diablak


O walce pani Miry z chorobą pisaliśmy w artykule: Tyszanka ma nawrót raka piersi w bardzo agresywnej postaci.

W 2019 roku po raz pierwszy usłyszała diagnozę: rak piersi. Poradziła sobie ze wszystkimi trudnościami. Przeszła ciężką operację, chemioterapię, radioterapię. Rok walki o życie i sprawność. Mnóstwo skutków ubocznych leczenia, wycieńczenie organizmu, codzienność życia z bólem - orzeczenie o niepełnosprawności w stopniu znacznym. Pomimo tych wszystkich trudności i bólu pracowała zawodowo, prowadząc salon psiej urody i spełniła swoje marzenie zostania dogoterapeutą i pomagania dzieciom. Z pracy terapeutycznej z dziećmi czerpała największą satysfakcję i radość.

Niestety w styczniu 2022 roku nowotwór zaskoczył panią Mirę ponownie. Powtórna diagnoza - złośliwy rak piersi w bardzo agresywnej postaci, rak trójujemny, była ogromnym szokiem dla niej, rodziny i przyjaciół. Rak, z którym przyszło się zmierzyć pani Mirosławie, jest rakiem bardzo inwazyjnym o wysokim stopniu złośliwości. Choroba szybko przyniosła ogromne zmiany - operację, brak możliwości pracy, utratę sprawności, życie w ciągłym bólu, paraliżujący strach i rozpacz.

Niezbędne jest wdrożenie alternatywnych metod leczenia w Niemczech. Lista potrzeb jest bardzo długa. Nowoczesne nierefundowane terapie, leki, suplementy, specjalne odżywianie, rehabilitacja. To wszystko wiąże się z ogromnymi wydatkami.Dlatego po raz trzeci, w ostatni weekend sierpnia (z 27/28 sierpnia) Tyskie Szpilki wraz z innymi pasjonatami, wyruszą w środku letniej nocy, aby przeżyć niesamowity spektakl, jakim jest wschód słońca na Babiej Górze w Beskidzie Żywieckim, połączony z grą mgieł w dolinach - coś, co zapada w pamięci na długo...

- Zapraszamy do podjęcie wyzwania - wejście chcemy zadedykować chorującej na nowotwór Mirce Noras. Mirka to silna wojowniczka, dogoterapeutka, groomerka. Wierzymy że za rok Mirka wejdzie na Babią Górę z nami - już zdrowa - mówią organizatorki.

Informacje organizacyjneDojazd

Wyruszamy dojazdem własnym do: Przełęcz Krowiarki (parking), z Tychów to ok. 2h - aby spotkać się tam o ok. 2:15 w nocy z 27/28.08. Dla wyruszających z Tychów najlepiej wystartować o godzinie 24:00.

Trasa

Z Przełęczy Krowiarki, czerwonym szlakiem na Babią Górę - o średnim stopniu trudności. Czas wejścia to ok. 2:30-3:15h.

Warunki atmosferyczne

Na parkingu temperatura będzie zdecydowanie wyższa niż na szczycie. Należy pamiętać o ciepłym ubiorze. Na wschód słońca trzeba zdążyć przed 05:26. Po wejściu będzie czas na gorącą herbatę, zdjęcia, rozmowy. Organizatorzy nie określają godziny zejścia.

Co zabrać?

Must have to wygodne buty (górskie lub takie z twardą podeszwą, która nie będzie się ślizgać). Ponadto długie spodnie/cieplejsze legginsy/ wysokie skarpety/ bielizna termoaktywna/ (lekka kurtka wiatrówka/softshell, itp.) Do plecaka warto spakować grubą bluzę, rękawiczki, czapkę; Ważna jest "czołówka" - lampka na pasku na głowę, która w ciemności oświetli wyboistą drogę.

Prowiant

Woda mineralna, napój energetyczny, herbata w termosie, batony czekoladowe, kanapki, przekąski - wedle uznania.

Czy dam radę?

Nie musisz zadawać sobie tego pytania. Jeśli chodzisz po górach, dawno nie byłeś/aś lub będzie to Twój pierwszy raz - wejdziemy wszyscy! Liczba i długość przystanków będzie dopasowana do trudności podejścia. Uczestnicy wejdą na górę ze sporym zapasem czasu.

Tyski Szpilki zachęcają wszystkich, aby cegiełką (umownym wpisowym) w kwocie 20zł wesprzeć zbiórkę na leczenie Mirki.

Wydarzenie na Facebooku: https://www.facebook.com/events/1047160216168169

babia góra mirka noras

ar / tychy.info

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.