tychy.info

Reklama

Wiadomości

  • 27 lipca 2022
  • 28 lipca 2022

Klamory - półkolonie teatralne w Mediatece

Od 1 do 13 sierpnia w tyskiej Mediatece potrwają półkolonie teatralne organizowane przez Stowarzyszenie Otwarty Śląsk. Zwolniło się kilka miejsc!

KLAMORY to bezpłatne półkolonie teatralne w ramach programu LATO W TEATRZE dla dzieci i młodzieży od 9 do 15 lat. Potrwają one w dnach 1-13 sierpnia, w godz. 9.00-15.00 w Miejskiej Bibliotece Publicznej - Mediatece w Tychach.

W programie bezpłatne warsztaty:

  • teatralne
  • muzyczne
  • scenograficzne
  • scenariuszowe


Ostatnio zwolniło się kilka miejsc! Aby się zapisać, należy wypełnić formularz forms.gle/dSNW3byuwcWdtb7N7 lub napisać na adres: otwartyslask@gmail.com, albo zadzwonić pod nr tel. 605237537. Decyduje kolejność zgłoszeń.

- Bardzo nam zależy, byście uczestniczyli w całych dwóch tygodniach zajęć, od poniedziałku do soboty od 1 do 13 sierpnia włącznie - zaznaczają organizatorzy.

O projekcie "Klamory"Przedmioty są obecne w życiu każdego człowieka: tworzą jego tożsamość, są nośnikiem emocji, często mają wymiar symboliczny. Wszechpanująca kultura konsumpcjonizmu sprawia, że nabywamy je (i pozbywamy się ich) w ogromnych ilościach. Świat rzeczy, podobnie jak człowieka, ulega ciągłej transformacji. Przedmioty poddają się upływowi czasu, zmieniają lub całkowicie tracą znaczenie i są przez nas jako ich właścicieli inaczej postrzegane.

- W projekcie przedmioty staną się inspiracją i punktem wyjścia do podjęcia działań teatralnych i artystycznych. Będziemy szukać w nich potencjału twórczego i performatywnego. Zastanowimy się, co by powiedziały otaczające nas rzeczy, gdyby potrafiły mówić. Będziemy szukać ich w krajobrazie, animować je, przetwarzać, wytwarzać, używać ich, przyglądać się im, stawać się nimi, układać i przekładać, zadawać sobie pytania i poszukiwać odpowiedzi. Wszystko to w atmosferze twórczej zabawy w grupie rówieśniczej - zapowiadają organizatorzy półkolonii w Mediatece.

- Dwutygodniowe warsztaty zakończymy finałowym pokazem. Nie wszyscy muszą występować - można znaleźć dla siebie inną rolę w pokazie finałowym - dodają.

ORGANIZATOR: Stowarzyszenie Otwarty Śląsk
Partnerzy: MEDIATEKA, Miejska Biblioteka Publiczna w Tychach

Klamory - półkolonie teatralne w Mediatece


Lato w teatrze jest programem Instytutu Teatralnego im. Zbigniewa Raszewskiego finansowanym ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

LATO W TEATRZE to program Instytutu Teatralnego im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie, realizowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Jego celem jest popularyzowanie pedagogiki teatralnej. Program składa się z konkursu grantowego na realizację dwutygodniowych warsztatów artystycznych dla dzieci i młodzieży, szkoleń z zakresu pedagogiki teatru oraz artystyczno-edukacyjnych projektów objazdowych w namiocie cyrkowym.

W aktualnej 15. edycji programu dofinansowanie otrzymało 69 ośrodków z całej Polski - 25 organizacji pozarządowych i 44 samorządowe instytucje kultury.

Ośrodki, które w poprzednich latach co najmniej trzykrotnie organizowały Lato w teatrze, mają za zadanie zrealizować projekt wspólnie z organizacją partnerską, która dotychczas nie brała udziału w programie. Ten moduł został nazwany Lato w teatrze +, a dofinansowanie przyznano 4 ośrodkom.

Autorskie warsztaty przygotowywane przez pedagogów i artystów są dla dzieci i młodzieży szansą na poznanie i samodzielne wykorzystanie teatralnego języka, a przede wszystkim na twórcze wyrażenie siebie i zabawę teatrem.

Więcej informacji na temat programu na:
www.latowteatrze.pl
www.facebook.com/programLatowteatrze

Wydarzenie na Facebooku: www.facebook.com/events/427372386010341

ar / tychy.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.