tychy.info

Wiadomości

  • 26 lipca 2022

Wakacje na Florydzie na własną rękę - jak zorganizować

Materiał partnera:

Podczas planowania wczasów na Florydzie rezerwacja lotu to sprawa, którą trzeba się zająć jak najszybciej. Ceny biletów zależne są od wielu czynników takich jak miesiąc wyjazdu, ewentualne święta i państwowe dni wolne, a nawet godzina wylotu. Zazwyczaj najtaniej jest zarezerwować bilety już kilka miesięcy wcześniej, jednak warto najpierw przez kilka tygodni obserwować spadki i wzrosty cen. Oczywiście nie bez znaczenia jest także wybór lotniska docelowego. Lot do Miami będzie lepszy jeśli chcemy zwiedzić to miasto oraz okoliczne atrakcje takie jak wyspa Key West czy Park Narodowy Everglades. Jeśli natomiast bardziej interesuje nas zwiedzanie Orlando oraz wizyta w słynnym parku rozrywki, wybierzmy lotnisko w tym mieście.

Shuterstock


Potrzebne dokumentyPlanując wakacje na Florydzie trzeba koniecznie sprawdzić aktualne przepisy dotyczące wjazdu obcokrajowców do Stanów Zjednoczonych. W obecnej chwili nie jest już niezbędne wyrobienie wizy turystycznej, wystarczy jedynie zarejestrować się w Elektronicznym Systemie Autoryzacji Podróży i uzyskać akceptację wniosku.

Rezerwacja hoteluNie jest łatwo wybrać jedno miejsce noclegowe z pośród tysięcy dostępnych, dlatego przeglądanie ofert najlepiej rozpocząć już kilka miesięcy przed planowanym wylotem. Podczas wyboru miejsca noclegowego musimy wziąć pod uwagę przede wszystkim w jakim mieście chcemy mieszkać oraz czy bliżej centrum czy raczej na przedmieściach. Warto zastanowić się nad wybraniem opcji ze śniadaniem. Zazwyczaj w hotelach oferowane są one w formie bufetu, do tego nielimitowane napoje. Taki posiłek spokojnie zaspokoi głód i da energię do intensywnego zwiedzania. Hotel również warto zarezerwować z wyprzedzeniem, ponieważ często im bliżej pobytu tym mniejszy wybór i wyższe ceny.

Shuterstock


Rezerwacja samochoduW Stanach Zjednoczonych komunikacja miejsca jest stosunkowo słabo rozwinięta, a miasta i odległości pomiędzy nimi są ogromne. O ile więc nie chcemy siedzieć tylko w jednym konkretnym miejscu na Florydzie warto zainwestować w wypożyczenie samochodu. Najlepiej zrobić to już w Polsce na jednej z wielu stron internetowych oferujących takie usługi. Dzięki temu transport z lotniska do hotelu lub pomiędzy poszczególnymi atrakcjami nie będzie już problemem.