tychy.info

Wiadomości

  • 26 lipca 2022

TOP 5 najpiękniejszych plaż Sardynii

Materiał partnera:

Jeśli chcesz spędzić wakacje na pięknej włoskiej wyspie, które nie wymagają wielogodzinnych lotów, to Sardynia jest doskonałym wyborem. Wyspa ta ma wszystkie najważniejsze składowe, aby przeżyć tu swoje niezapomniane wakacje. Poza tym na Sardynii - drugiej wyspie pod względem wielkości na Morzu Śródziemnym (tuż po Sycylii) znajdziesz jedne z najpiękniejszych plaż na świecie. Jakie są najpiękniejsze plaże na spędzenie udanych wakacji na Sardynii?

Shuterstock


TOP 5 najpiękniejszych plaż na Sardynii na wakacje
Wybrzeże Sardynii ma 1849 km długości niezwykłych zatok i plaż: piaszczystych, kamienistych oraz różowych. Wiele z nich otoczonych jest klifami a niektóre dostępne są wyłącznie od strony morza. Wybrzeże jest w dużej ilości skaliste i wysokie, z długimi, prostymi odcinkami, wieloma cyplami, kilkoma szerokimi, wieloma przesmykami, głębokimi zatokami i z wieloma mniejszymi wyspami znajdującymi się blisko wybrzeża. Przeważającą część Sardynii zajmują góry oraz płaskowyże.
Włosi uwielbiają swoją wyspę Sardynię ponieważ jej plaże uważają za najpiękniejsze na całym świecie. I słusznie. Sardyńskie wybrzeże to kryształowo czyste morze, od koloru szmaragdowego na Costa Smeralda, po zieloną barwę na Costa Verde. Lista najpiękniejszych plaż na Sardynii jest długa, ponieważ konkurentek o miano najpiękniejszej jest co najmniej kilkadziesiąt. Oto lista TOP 5 najpiękniejszych plaż na Sardynii idealnych na wczasy.

Cala Goloritzé - SardyniaCala Goloritzé to piękna plaża idealna na wakacje na Sardynii. Znajduje się ona na północ od kurortu Arbatax, w południowej części Zatoki Orosei. Do Cala Goloritzé można dotrzeć na dwa sposoby: samochodem lub drogą morską. Można do niej dostać się także drogą lądową z baru Su Porteddu. Stamtąd prowadzą szlaki do Cala Luna i dalej do Cala Goloritzè, która jest zdecydowanie najbardziej spektakularną plażą w Ogliastra na Sardynii.

Woda nieco dalej od brzegu jest w tym miejscu niezwykle przejrzysta na około 30 metrów. Co ważne, ma ona także nieco niższą temperaturę niż w innych zatokach na wyspie, co jest spowodowane obecnością zimnych strumieni wody wpadających do morza z pobliskiej górskiej rzeki.

Shuterstock


Porto Istana - idealna na wakacje na SardyniiPlaża Istana znajduje się w niewielkiej odległości od Porto San Paolo, w pobliżu miejscowości Murta Maria, na południe od Olbia. Biały piasek i szmaragdowe morze to cechy charakterystyczne tej plaży. Na Porto Istana możesz dojechać autobusem ponieważ z Olbia kursuje tu linia autobusowa. Porto Istana to właściwie zespół czterech plaż oddzielonych od siebie małymi pasmami skał. Piasek jest drobny i biały, łagodnie opadający w kierunku szmaragdowych wód, dlatego nadaje się doskonale do kąpieli, zwłaszcza dla najmłodszych. Plaża znajduje się praktycznie naprzeciw wyspy Tavolara i jest celem entuzjastów nurkowania oraz surfingu.

Spiaggia del Principe - ArzachenaPlaża Principe jest jedną z najpiękniejszych plaż na całym Costa Smeralda. Szmaragdowe Wybrzeże - Costa Smeralda nazywane jest najpiękniejszym klejnotem wyspy Sardynia. Costa Smeralna często porównywania jest z pięknem wybrzeża Amalfi czy jeziora Como.

Costa Smeralda - Szmaragdowe Wybrzeże rozciąga się na długości około 50 km po obu stronach miasta Arzachena. Ten odcinek wybrzeża Sardynii zachwyca hipnotyzującym, szmaragdowym kolorem morza oraz piaszczystymi plażami, praktycznie białymi plażami. Kolor i przejrzystość morza pochodzi od piaskowego podłoża i granitu. Plaża Principe często uważana jest za najpiękniejszą plażę na Costa Smeralda oraz jedną z najpiękniejszych plaż na wyspie.

Shuterstock


Co ciekawe, była to także ulubiona plaża Księcia Karim Aga Khana IV, stąd też jej nazwa. Przez Sardyńczyków nazywana jest Portu Li Coggi. Do plaży można dojść pieszo ścieżką prowadzącą z parkingu, w dół, dlatego też warto założyć wygodne obuwie.

Tuerredda - SardyniaPlaża Tuerredda to kolejna plaża idealna na wczasy na Sardynii. Znajduje się ona na południowym wybrzeżu wyspy, zaledwie kilka kilometrów od Chia i około 58 km od Cagliari. Na geomorfologię tego miejsca składa się przede wszystkim potok, z którego roztacza się widok na kolorowe morze we wszystkich odcieniach błękitu: od turkusu, przez szmaragdową zieleń, po głęboki błękit, który przypomina ten z karaibskich plaż. Plaża Tuerredda jest idealna dla tych, którzy kochają spokój oraz odpoczynek w pięknych okolicznościach przyrody. Jest ona idealna także dla rodzin z dziećmi, ponieważ woda nie jest zbyt głęboka. Warto popłynąć na sąsiednią, małą wysepkę oddaloną o około 100 metrów od plaży (stąd nazwa Tuerredda). Plaża Tuerredda będzie dla Ciebie idealna jeśli nie lubisz tłumów i rzędów leżaków.

Shuterstock


Santa Giusta - Costa ReiSanta Giusta to jedna z najpopularniejszych plaż położonych na południowo-wschodnim wybrzeżu Sardynii, w gminie Castiadas. Plaża ta charakteryzuje się obecnością dużej granitowej skały po prawej stronie wybrzeża - "Skała Peppino", którego nazwa wzięła się od rybaka Peppino. Plaża Santa Giusta jest także idealnym miejscem na wakacje na Sardynii dla rodzin z dziećmi, które uwielbiają wspinać się na skałki i zanurzać się w dosyć płytkiej i ciepłej wodzie.