tychy.info

Wiadomości

  • 25 lipca 2022

Sprzedaż na Shopee możliwa już w Polsce. Skorzystaj z okazji, aby dotrzeć do nowych klientów!

Materiał partnera:

Allegro, Amazon, eBay - w Polsce te platformy są już dobrze znane, więc każdy przedsiębiorca, który działa w branży e-commerce, wie, że powinien być na nich obecny. A gdyby tak dodać do tego także sprzedaż na Shopee? W naszym kraju to nowość. Marketplace należący do singapurskiej grupy technologicznej na nasz rynek wszedł jesienią 2021 roku. Oczywiście korzystając z Shopee, nie możesz zapomnieć o Apilo, które dzięki specjalnej integracji jest w stanie dodać nową platformę do managera, który ułatwi ci zarządzanie sprzedażą wielokanałową.

Sprzedaż na Shopee możliwa już w Polsce. Skorzystaj z okazji, aby dotrzeć do nowych klientów!


W 2015 roku na rynku handlu elektronicznego pojawił się nowy dostawca usług Shopee. Ta licząca już siedem lat platforma należy do singapurskiej grupy technologicznej Sea Limited. Swoim obszarem obejmuje oczywiście rodzinny Singapur, Malezję, Tajlandię, Indonezję, Wietnam, Brazylię. Shopee działa także na Filipinach oraz Tajwanie. Od 2021 roku grupa technologiczna swoje usługi uruchomiła także w Meksyku, Kolumbii, Chile oraz Polsce.

Shopee określa się jako przodująca platforma sprzedażowa w Południowo-Wschodniej Azji oraz na Tajwanie. Singapurska marka zapewnia także, że dokłada wszelkich starań, aby ich klienci zamieszkujący Brazylię, Meksyk, Kolumbię, Chile oraz Polskę byli równie zadowoleni z obsługi, jakie daje Shopee, jak Azjaci.

Ponadto, przedsiębiorstwo podkreśla, że wejście na nowe rynki, w tym Stary Kontynent to zasługa ciężkiej pracy ich pracowników, którzy poświęcili mnóstwo czasu na to, aby nie tylko wdrożyć rozwiązania Shopee, ale i zapewnić obsługę na najwyższym poziomie. Efektem tej wytężonej pracy są miliony użytkowników, którzy codziennie wykonują tysiące transakcji na Shopee.

A dlaczego warto zaufać tej platformie? Jednym z najczęściej podnoszonych argumentów jest ten dotyczący tak zwanej gwarancji Shopee. Na czym ona polega? Każda płatność, którą dokonuje kupujący, trafia do takiej jakby „przechowalni”. Następnie, jeśli kupujący potwierdzi odbiór produktu, środki trafiają na konto sprzedającego. Takie rozwiązanie jest gwarancją tego, że to, co zamówiliśmy, rzeczywiście dotrze do nas. Ponadto, kupując na Shopee, możesz zwrócić zakupiony towar i to za darmo. Jest na to 14 dni od momentu otrzymania paczki.

Kolejnym argumentem na korzyść Shopee jest także fakt, że kupujący może śledzić swoją przesyłkę. Weryfikowany na bieżąco status zamówienia buduje zaufanie klienta. Takie rozwiązanie jest szczególnie cenne, gdy kupujący decyduje się na przesyłkę międzynarodową. Z uwagi na odległość dostawa trwa od 45 do 60 dni.

Ponadto, platforma oferuje różnego rodzaju kupony rabatowe, dzięki którym możesz obniżać koszty związane z zakupami. Ponadto, Shopee w Polsce współpracuje z DPD oraz ulubionym przez wielu Polaków InPostem. Te wszystkie elementy sprawiają, że platforma należąca do singapurskiej grupy technologicznej w przyszłości może stać się poważną konkurencją dla popularnego w naszym kraju Allegro.

Sprzedaż na Shopee - dlaczego warto?Co to oznacza dla ciebie, osoby, która od lat działa w branży e-commerce i prowadzi sprzedaż wielokanałową? Nową przestrzeń na promowanie swoich produktów i to na rynku globalnym. Ponadto, sprzedaż na Shopee wydaje się atrakcyjniejsza także z innego powodu. Singapurska platforma e-commerce nie pobiera prowizji od sprzedaży aż przez 90 dni od momentu rejestracji w serwisie, a to sprawia, że sprzedawanie na Shopee jest w zasadzie bezkosztowe w początkowym okresie działalności. Dodatkowo w zależności od okresu promocyjnego lub metody dostawy, kupujący również bardzo często mogą korzystać z opcji darmowej wysyłki.

A co w sytuacji, kiedy masz ochotę rozpocząć działania na nowym Marketplace, ale nie chcesz zrezygnować z pozycji, którą zbudowałeś w innych miejscach? Wówczas najlepiej jest sięgnąć po Apilo. To świetne narzędzie, które wspiera sprzedaż na Shopee, ale i pomaga zarządzać tak zwaną sprzedażą wielokanałową.

Dziś takie rozwiązanie jest niezbędne, jeśli biznes działający w branży e-commerce nastawiony jest na intensywny rozwój i maksymalizację zysków. Oczywiście, sprzedaż w kilku miejscach jednocześnie i to w dodatku przy zachowaniu najwyższych standardów obsługi nie należy do najłatwiejszych. Dlatego z myślą o ambitnych przedsiębiorcach powstała platforma Apilo, wspierająca osoby działające w sprzedaży przez internet.

Wielu z was może kojarzyć ją pod inną nazwą - ErpBox. A co ma do tego sprzedaż na Shopee? Otóż nowa nazwa programu to też nowe możliwości. Jedną z nich jest właśnie integracja Shopee, dzięki czemu z jednego miejsca będziesz mógł zarządzać sprzedażą zarówno na nowej platformie, jak i tych, które już dobrze znasz (Allegro, Amazon, eBay).

Jakie korzyści daje korzystanie z Apilo przy prowadzeniu sprzedaży wielokanałowej?  • Oszczędzasz czas swój i swoich pracowników. Przy obsłudze 50 dyspozycji jest to aż 5 godzin!
  • Opłacasz abonament i w ramach niego otrzymujesz kompleksowe wsparcie Apilo bez dodatkowych opłat.
  • Intuicyjna i szybka konfiguracja, która nie przyprawi cię o ból głowy już na samym starcie.
  • Manager ofert, który ułatwi ci wstawianie tej samej oferty na różnych platformach sprzedażowych.
  • Informacje o nowych zamówieniach dostajesz co 5 minut.
  • Na bieżąco aktualizowane są stany magazynowe, więc unikniesz sytuacji, w której sprzedajesz coś, czego fizycznie już nie masz.
  • Możliwość wygenerowania etykiet jednocześnie dla kilkunastu zamówień.
  • Oznaczanie zamówienia, jako wysłane po wygenerowaniu etykiety w Apilo.


Sprzedaż na Shopee, Allegro, eBay i Amazon możliwa z Apilo!Nie ulega wątpliwości, że Shopee z czasem namiesza na polskim rynku e-commerce. Dlatego jeśli zajmujesz się sprzedażą przez internet, doskonale wiesz, że powinieneś się tam, jako sprzedawca pojawić. Dlaczego? Bo to nowy, międzynarodowy rynek, który może dostarczyć ci więcej odbiorców.

Poza tym, bez prowadzenia sprzedaży wielokanałowej i chęci testowania nowych rozwiązań i miejsc, konkurencja szybko cię wyprzedzi. Dla ciebie oznacza to jedno - twój biznes, zamiast się rozwijać, będzie się zwijał.

Z myślą o ambitnych przedsiębiorcach działających w branży e-commerce powstał program Apilo. Dzięki niemu z łatwością będziesz zarządzał sprzedażą na każdym kanale. Jeśli chcesz się o tym przekonać na własnej skórze, koniecznie wypróbuj bezpłatny okres próbny. Trwa on 21 dni, do niczego nie zobowiązuje, a ty dostajesz pełną wersję programu.