tychy.info

Wiadomości

  • 25 lipca 2022

Jak loterie promocyjne wpływają na rozwój przedsiębiorstwa?

Materiał partnera:

Loterie promocyjne to jeden z programów lojalnościowych. Wraz z prowadzeniem tego typu działań do swojej firmy (w celu reklamowania produktu) musisz pamiętać również o pozostałych aspektach np. materiałach kreatywnych, strategii danego programu lojalnościowego, wysyłce nagród czy dziale reklamacji. W dzisiejszym artykule chcemy Wam nieco więcej opowiedzieć o tym modelu działania. Zostańcie z nami!

Jak loterie promocyjne wpływają na rozwój przedsiębiorstwa?


Co to są loterie promocyjne?Loterie promocyjne to pewnego rodzaju gry. Mogą wziąć w nich udział wszystkie osoby, które zakupiły (lub nabył w inny sposób) dany produkt. Umożliwia to nieodpłatny udział w loterii promocyjnej. Najczęściej do wygrania są nagrody pieniężne lub rzeczowe oraz bony na zakupy. Należy przy tym pamiętać, że do organizacji loterii promocyjnej musimy spełnić pewne wymagania i otrzymać specjalne zezwolenie.

Jak loterie promocyjne wpływają na Twoją firmę?Loterie promocyjne to jeden z elementów marketingu. Pozwalają na szybki wzrost sprzedaży w stosunkowo krótkim czasie (w czasie trwania danej loterii). W ramach loterii konsumenci mogą kupić produkty, a niektóre z nich będą wiązały się z nagrodą. Taki zabieg sprawia, że konsumenci chętniej kupują nasze produkty (nawet gdy promocja polega na wygraniu drugiego loda).

Warto jednak pamiętać, że loterie promocyjne mogą pozytywnie działać na wyniki sprzedażowe z kilku powodów:

  • Zachęcają do kupowania większej ilości produktów niż rzeczywiście tego potrzebujemy (zabieg ten nazywa się wzrostem wartości koszyka zakupowego).
  • Konsumenci chętniej wybierają nasze produkty, ponieważ jest szansa na nagrodę (w przeciwieństwie do konkurencji).
  • Istnieje duże prawdopodobieństwo zdobycie nowych klientów poprzez tzw. zmianę marki. Osoby, które dotychczas nie korzystały z Twoich produktów, mogą zacząć je wybierać właśnie ze względu na loterię (duży odsetek klientów nie zmienia już marki po zakończeniu loterii).


Loterie promocyjne - na co zwrócić uwagę przy jej organizacji?Jeżeli chcesz się zdecydować na taki rodzaj promocji swojej marki, przedstawimy Ci teraz kilka ważnych informacji - kwestie, na które koniecznie trzeba zwrócić uwagę, aby uzyskać zgodę na organizowanie loterii promocyjnej:

  • przygotować i opracować całą dokumentację związaną z loterią;
  • należy mieć uregulowane wszystkie zobowiązania podatkowe i celne;
  • należy zapewnić gwarancję bankową do wypłaty lub wydania nagród;
  • należy udowodnić, że pieniądze, które są przeznaczone na loterie, pochodzą z legalnych źródeł.