tychy.info

Reklama

Wiadomości

  • 25 lipca 2022

[ZDJĘCIA] Terminarz rozgrywek i pierwszy trening na lodzie

Po ponad trzech miesiącach przerwy hokeiści GKS Tychy w końcu wyjechali na lód! W poniedziałek, 25 lipca
pięciokrotni Mistrzowie Polski o godzinie 9:30 zameldowali się na tafli Stadionu Zimowego i rozpoczęli tym samym finałowy etap przygotowań do startu sezonu.

Hokeiści zaczęli treningi na lodzie - 25.07.2022 · fot. Tomasz Gonsior / tychy.info


- Zawsze pierwsze treningi na lodzie są ciężkie. Jest nowy sprzęt i trzeba trochę czasu na adaptację do zajęć na tafli. Pierwsze 30 minut było bardzo intensywne i bez wątpienia trening był mocno objętościowy. Wszyscy dali jednak radę, ale musimy się szybko zregenerować, bo przed nami bardzo intensywny tydzień - mówi Szymon Marzec, napastnik GKS Tychy.

Hokeiści mają zaplanowaną niemal każdą minutę w trakcie dnia. We wtorek, czwartek i piątek pięciokrotni Mistrzowie Polski dwa razy będą wyjeżdżali na taflę, z kolei w środę i sobotę tylko raz.

- Przed nami bardzo dużo pracy. Będziemy trenowali zarówno na siłowni jak i lodzie. W pierwszych dniach skupimy się głównie na akcentach hokejowych, czyli np. strzałach, ale dużą uwagę położymy także na motorykę. Sporo czasu poświęcimy również na odprawy taktyczne - mówi Andriej Sidorenko, trener GKS Tychy.

Na pierwszym treningu po wakacyjnej przerwie tyszanie spotkali się w ubiegły poniedziałek. Przez cały tydzień „Trójkolorowi” trenowali głównie na siłowni i bieżni lekkoatletycznej. Z zespołem ćwiczy już pozyskany na początku maja, Ondrej Sedivy. W komplecie drużyna spotka się 1 sierpnia. Pierwszy sparing tyszanie rozegrają 12 sierpnia z GKS Katowice.

W trakcie przygotowań pięciokrotni Mistrzowie Polski w końcu poznali ostateczny kształt rozgrywek i szczegółowy terminarz. GKS Tychy sezon zainauguruje 9 września domowym spotkaniem z Ciarko STS Sanok. Runda zasadnicza potrwa do 19 lutego 2023 roku i zakończy się po 45. kolejkach.

Pierwsze mecze fazy play-off zaplanowano na 22 i 23 lutego, a całe rozgrywki zakończą się w kwietniu. Ostatni finałowy mecz sezonu najpóźniej zostanie rozegrany 6 kwietnia.

Do nowego sezonu przystąpi 9 zespołów: GKS Tychy, Comarch Cracovia, GKS Katowice, JKH GKS Jastrzębie, KH Energa Toruń, Tauron Podhale Nowy Targ, Re-Plast Unia Oświęcim, Ciarko STS Sanok i Zagłębie Sosnowiec.

Pełen terminarz rozgrywek można pobrać ze strony: gkstychy.info/hokej/aktualnosci/terminarz-rozgrywek-i-pierwszy-trening-na-lodzie/

ar, Tomasz Gonsior / tychy.info
źródło: GKS Tychy

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.