tychy.info

Reklama

Wiadomości

  • 22 lipca 2022
  • 27 lipca 2022

Białaczka zajęła 90% szpiku 13-letniego Dawida z Tychów

Dawid Czarnecki ma 13 lat. Cierpi na ostrą białaczkę limfoblastyczną. Nastąpiła wznowa choroby. Trwa zbiórka na zakup nierefundowanego leku.

Dawid Czarnecki choruje na białaczkę
13-letni Dawid Czarnecki choruje na białaczkę · fot. archiwum rodzinne


Dawid rozpoczął leczenie już w 2018 roku. Chemioterapia, szpitale, operacje... Nie obyło się bez ciężkich powikłań, które znacznie utrudniły mu tę walkę. Jednak po długim czasie walecznego boju, udało się! Kwiecień 2021 okazał się najszczęśliwszym miesiącem ostatnich lat. Nowotwór odpuścił. W końcu Dawid mógł szpitalne korytarze zamienić na dom.

Sielanka rodziny, jej nowa normalność, nie trwała jednak długo. Rok później agresywny wróg znów pokazał swoją siłę. Nowotwór wrócił i atakuje ze zdwojoną siłą. Dziś chłopak znów przebywa na oddziale onkologii. Mroczna historia się powtarza. Jednak tym razem nowotwór okazuje się jeszcze silniejszy, a leczenie nie daje upragnionych efektów. Z tego powodu Dawid jest w trakcie konsultacji do przeszczepu lub nowoczesnej terapii CAR-T cells. Potrzebuje ogromnej kwoty na leczenie. Dlatego została uruchomiona zbiórka na zakup 3 opakowań nierefundowanego leku. Brakuje jeszcze 60 tysięcy złotych.

- Jedno zdanie zmieniło moje życie na zawsze. "Pani syn choruje na nowotwór". Nikt, żaden rodzic, nie powinien nigdy usłyszeć tych słów. Słów, które łamią serce, niszczą poczucie bezpieczeństwa, rozmywają grunt pod nogami. Potworna choroba wybrała moje dziecko. Mimo że nigdy nie pogodzę się z tym wyrokiem, codziennie próbuję przezwyciężyć emocje i z chłodną głową podchodzić do tego, co dzieje się w naszym życiu. Wiem, że tylko w ten sposób będę w stanie pomóc mojemu dziecku - mówi pani Olga, mama Dawida.

- Błagam, uratuj mojego syna! Podaruj nam czas, podaruj Dawidowi piękne życie - dodaje.

Pieniądze można wpłacać na konto poniższej zbiórki w serwisie siepomaga.pl. Liczy się każda złotówka!

ar / tychy.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.