tychy.info

Wiadomości

  • 21 lipca 2022

Wózki Thule - jaki najlepszy do biegania ?

Materiał partnera:

Bieganie to coraz popularniejszy sport - w parkach, w lesie czy na ścieżkach przybywa osób, które uprawiają ten rodzaj sportu. Wśród biegaczy duża grupa osób to rodzice, którzy chcą zarażać miłością do sportu swoje dzieci już od najmłodszych lat.

Zatem jak wybrać wózek do biegania? Jaki powinien być joggger dla dziecka? Na co zwrócić uwagę wybierając ten wózek? Podpowiadamy!

Linkhouse


Najważniejsze cechy wózka do biegania


Wózek do biegania powinien mieć trzy duże koła, najlepiej aby koło na przodzie było skrętne, a także aby można było je zablokować w razie potrzeby.

Duże koła w wózku pozwalają swobodnie z niego korzystać w trudny terenie - piasek, nierówności, las lub plaża - tu wózek z dużymi kołami poradzi sobie bez problemu a dziecko w nim podróżujące będzie jechało wygodnie i komfortowo nawet w trakcie drzemki.

Stabilna konstrukcja wózka do biegania, odpowiednia amortyzacja, dodatkowy hamulec ręczny, to obowiązkowe elementy wózka do biegania. Razem znacząco wpływają na komfort korzystanie ze sprzętu nie tylko dla rodzica-biegacza, ale  przede wszystkim dla małego pasażera, który w wózku będzie podróżował i podziwiał krajobraz a także ucinał sobie drzemkę i nie odczuwał zmiany tempa biegu czy terenu, na którym rodzic biega.  

Warto także, aby wózek miał regulowane oparcie, dużą budkę i odpowiednią wentylację - wtedy mamy pewność, że nasze dziecko podróżuje bezpiecznie, komfortowo i wygodnie.


Co powinien posiadać dobry wózek biegowy ?


Wózek dziecięcy do biegania powinien posiadać nie tylko hamulec tradycyjny, postojowy a także ręczny, który można prosto i szybko nacisnąć na rączce wózka. To wygodny hamulec, który przyda się w trakcie biegu po pochyłościach, trudnym terenie czy także w trakcie jazdy na rolkach z wózkiem bo i taki rodzaj sportu z wózkiem do biegania można uprawiać.

Wózek biegowy dostępny jest nie tylko w wersji spacerowej, ale również w wersji z gondolą. Ta wersja do idealne rozwiązanie dla osób, które chcą kupić dla dziecka jeden wózek i korzystać z niego od pierwszych chwil życia malucha. Kiedy dziecko wyrośnie z gondoli można ją z łatwością odpiąć od wózka i korzystać z wózka biegowego jako spacerówki na wspólnych biegach czy spacerach razem z dzieckiem.

Warto, aby wybrany przez nas wózek do biegania można było prosto i szybko złożyć i umieścić w bagażniku naszego auta. Jego złożenie i rozłożenie niech zajmuje parę chwil tak, abyś nie musieli co i raz się z nim męczyć a korzystać z niego z przyjemnością i łatwością.

Do wybranego przez nas wózka do biegania warto dokupić akcesoria takie jak osłona przeciwdeszczowa przydatna, kiedy niespodziewanie na trasie biegu lub spokojnym spacerze złapie nas deszcz, moskitiera chroniąca przed insektami. Uchwyt na butelkę z wodą, która będzie nam towarzyszyć na każdym treningu czy spacerze. Tacka na przekąski, pałąk do wózka - umilą podróż dziecku.

Podsumowując na co warto zwrócić uwagę podczas wyboru wózka do biegania? Najważniejsze cechy dobrego wózka do biegania:  • duże koła

  • hamulec nożny i ręczny

  • amortyzacja

  • regulacja rączki wózka

  • pasek na nadgarstek do trzymania wózka

  • wielkość po złożeniu - tak, aby bez problemu zmieścił się do naszego auta

  • duża budka i siedzisko oraz regulowane siedzisko

  • wentylacja wózka

  • możliwość dokupienia akcesoriówWózki THULE najchętniej wybierane przez rodziców.

THULE to najchętniej wybierane wózki biegowe dla rodziców. Bezpieczne, atestowane, łatwe w obsłudze - idealne na każdy teren od lasu po miejskie ulice.

W ofercie THULE mamy dwa wózki joggery do biegania: THULE Glide 2 oraz THULE Urban Glide 2.Linkhouse
THULE Glide 2


Wózek THULE Glide 2 - trzykołowy wózek do biegania. Bezpieczne materiały, solidna konstrukcja - lekki, poręczny, z ramą prostą do złożenia jedną ręką. To wózek specjalnie polecany dla zaawansowanych biegaczy i trenujących sportowców.

Posiada blokowane przednie 16-calowe koło, duże 18-calowe koła tylne, wygodne duże regulowane siedzisko, wyściełane regulowane 5-punktowe pasy bezpieczeństwa dla dziecka i przewiewny daszek z bocznymi okienkami wentylacyjnymi zapewniającymi odpowiednią wentylację.

Dziecko podróżuje w Glide 2 bezpiecznie i komfortowo - siedzisko w wózku THULE można opuścić do pozycji półleżącej, aby umożliwić maluchowi drzemkę w czasie jazdy.

Rączkę w wózku można regulować - ustawiając odpowiednią wysokość dla osoby prowadzącej wózek. W rączce zamontowany jest ręczny hamulec typu twist, który zapewnia dodatkowe bezpieczeństwo i przydaje się w trakcie biegania po nierównej nawierzchni, górzystym terenie jak i w trakcie jazdy na rolkach.

Duży i pojemny kosz bagażowy, tylna kieszeń z siatki i dwie siatkowe przegródki na przekąski i zabawki zapewniają mnóstwo miejsca na wszystkie potrzebne rzeczy dla Ciebie i dziecka. W Glide 2 schowasz je bez problemu.

Wózek, dzięki swym dużym kołom, amortyzacji prowadzi się lekki i płynnie. Glide 2 posiada dodatkowe elementy odblaskowe na kołach, krawędziach daszka przeciwsłonecznego co zapewnia jeszcze lepszą ochronę i bezpieczeństwo.Linkhouse


THULE Urban Glide 2


Jogger THULE Urban Glide 2 to wózek dla aktywnych rodziców, którzy uwielbiają sport. Dokupując gondolę możemy używać wózka do biegania Urban Glide 2 już od pierwszych chwil życia dziecka.

To trzykołowy wózek do biegania. Bezpieczne materiały, solidna konstrukcja - lekki, poręczny, z ramą prostą do złożenia jedną ręką. Niewielkie rozmiary po złożeniu ułatwiają transport i przechowywanie wózka.

Posiada przednie skrętne obrotowe kółko, które ułatwia spacerowanie i manewrowanie podczas jazdy, spacerów po mieście. Przednie koło w wózku THULE można szybko i łatwo zablokować, kiedy chcemy z wózka skorzystać w trakcie jazdy czy biegania po nierównym, trudnym terenie.

Rączkę w Urban Glide 2 można regulować - dopasowując ją do osoby, kierującej wózek. Hamulec typu twist w rączce zapewnia dodatkowe bezpieczeństwo i kontrolę hamowania potrzebną w trakcie biegania po nierównej nawierzchni, terenie górzystym lub w trakcie jazdy na rolkach.

Duże regulowane siedzisko spacerowe, wyściełane regulowane 5-punktowe pasy bezpieczeństwa dla dziecka i przewiewny daszek z bocznymi okienkami wentylacyjnymi zapewniającymi odpowiednią wentylację dla komfortu i bezpieczeństwa dziecka.

Siedzisko w wózku THULE Urban Glide 2 można opuścić do pozycji półleżącej, aby umożliwić maluchowi drzemkę w czasie jazdy czy spaceru. Przezroczyste okienko z magnetycznym zamknięciem w daszku wózka pozwala doglądać odpoczywające dziecko. Wszystkie potrzebne rzeczy - przekąski, zabawki znajdą swoje miejsce w dużym koszu bagażowym zamykanym na zamek błyskawiczny.
Urban Glide 2 to idealny pierwszy wózek dla rodziców lubiących sport, bieganie i wszelkie aktywności na świeżym powietrzu. Idealny jako pierwszy i jedyny wózek od narodzin dziecka. Bezpieczny, wygodny. Podobnie jak Glide 2 posiada dodatkowe elementy odblaskowe na kołach, krawędziach daszka przeciwsłonecznego.