tychy.info

Reklama

Wiadomości

  • 21 lipca 2022
  • 23 lipca 2022

Ginekolog z Tychów nowym radnym?

Maciej Jędrzejko, kandydat do Rady Miasta Tychy w wyborach w październiku 2018 roku, poinformował w mediach społecznościowych o otrzymaniu propozycji objęcia mandatu radnego po tym, jak wygasł mandat Rafała Żelaznego.

Maciej Jędrzejko
Maciej Jędrzejko · fot. archiwum prywatne


Maciej Jędrzejko jest doktorem nauk medycznych, specjalistą ginekologii i położnictwa. O swojej pracy opowiada na blogu "Dr Maciej Jędrzejko - #tataginekolog", który obserwuje na Facebooku 6,5 tysiąca użytkowników. Jesienią 2018 roku kandydował do Rady Miasta Tychy. Startował z listy Koalicji Obywatelskiej.

Komisarz wyborczy w Katowicach w ostatnich dniach poinformował go o wygaśnięciu mandatu radnego Rafała Żelaznego (Koalicja Obywatelska) i złożył mu propozycję zajęcia jego miejsca w Radzie.

"Zgodnie z art. 387 § 1 Kodeksu wyborczego, Maciej Jędrzejko jako osoba z tej samej listy, która w wyborach przeprowadzonych w dniu 21 października 2018 roku uzyskała kolejno największą liczbę głosów i nie utraciła prawa wybieralności, ma pierwszeństwo do objęcia mandatu radnego" - czytamy w piśmie.

Teraz Maciej Jędrzejko, w przypadku wyrażenia woli objęcia mandatu radnego, musi doręczyć oświadczenie o posiadaniu prawa do wybieralności na adres Komisarza Wyborczego w Katowicach. Gdy wszystkie formalne wymagania zostaną spełnione, na sesji Rady Miasta Tychy nastąpi ślubowanie radnego. Lekarz w mediach społecznościowych już wypowiedział się pozytywnie w sprawie otrzymanej propozycji.

Dlaczego wygasł mandat Rafała Żelaznego? Jak poinformował nas Wojciech Litewka, Dyrektor Delegatury Krajowego Biura Wyborczego w Katowicach:

"Do Komisarza Wyborczego w Katowicach I, w dniu 4 lipca 2022 r., wpłynęło pisemne oświadczenie - zrzeczenie się mandatu radnego Rady Miasta Tychy Pana Rafała Żelaznego. Komisarz Wyborczy stwierdził wygaśnięcie mandatu radnego z dniem 4 lipca 2022 r".

O powody zrzeczenia się mandatu zapytaliśmy Rafała Żelaznego i Radę Miasta.

- Pan Rafał Żelazny złożył oświadczenie o zrzeczeniu się mandatu radnego Miasta Tychy 29 czerwca br. W oświadczeniu nie ma informacji o powodzie rezygnacji. Na jego miejsce wstępuje kandydat z tej samej listy, który w wyborach uzyskał kolejno największą liczbę głosów, o tym postanawia Komisarz Wyborczy. Do Rady Miasta nie wpłynęło jeszcze Postanowienie Komisarza Wyborczego w sprawie obsadzenia wolnego mandatu radnego Miasta Tychy - informuje Iwona Roztropowicz z wydziału obsługi Rady Miasta.

Przypomnijmy, że R. Żelazny pełnił od niedawna także funkcję wiceprzewodniczącego w Radzie Miasta, po tym, jak w dniu 23 czerwca odwołano z tej funkcji Dariusza Wencepla.

W mediach społecznościowych Maciej Jędrzejko przypomina swój spot wyborczy sprzed 4 lat.

Loading...


W materiale mówi:

"Wiem, że miejsce Polski jest w nowoczesnej i tolerancyjnej Europie. Mój światopogląd oparty jest na szacunku do praw człowieka. Mieszkam w Tychach i chcę, żeby moje dzieci dorastały w Tychach. Badania wskazują, że świadoma kobieta potrafi najlepiej zadbać o zdrowie całej rodziny. Dlatego ja stawiam na kobiety. Zdrowa kobieta = zdrowa rodzina. Chcę wprowadzić innowacyjne programy profilaktyki raków u kobiet. Chcę umożliwić darmowe programy prenatalne dla kobiet w ciąży bez względu na wiek i umożliwić wszystkim paniom poród bez bólu w Tychach. Chce zmniejszyć ilość porodów przedwczesnych. Chce zapewnić rodzicom kompleksowy program opieki po utracie ciąży. Chcę stworzyć specjalny fundusz miejski na dofinansowanie pilnych badań tak, żeby ludzie nie czekali miesiącami na tomografię czy rezonans. Tak uratujemy życie i zdrowie wielu z Was. Chcę stworzyć innowacyjne wirtualne centrum psychoterapii dla rodzin. Chcę podjąć kolejną próbę stworzenia oddziału dziecięcego oraz SOR-u dla dzieci, bo nasze dzieci muszą być bezpieczne. Ja już wybrałem, Ty chyba też - Tychy - miejsce dla mojej i Twojej rodziny".

ar / tychy.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.