tychy.info

Reklama

Wiadomości

  • 20 lipca 2022
  • 24 lipca 2022

ITS w Tychach: czy i gdzie mieszkańcy mogą zgłosić problem?

Radna Aleksandra Wysocka - Siembiga złożyła interpelację, w której poprosiła o wyjaśnienie, czy mieszańcy będą na bieżąco informowani o niedogodnościach i problemach związanych ze wdrażanym systemem ITS w Tychach oraz czy powstały kanały, przez które tyszanie mogą zgłaszać problemy?

its, światła, sygnalizacja świetlna
Trwają odbiory systemu ITS w Tychach · fot. MZUiM Tychy


Przypomnijmy, że prace nad najbardziej zaawansowanym i rozbudowanym systemem sterowania ruchem w Polsce - ITS zakończyły się w Tychach w ostatnich dniach czerwca. Docelowo, gdy system ITS zostanie skalibrowany i uzyska swoją pełną funkcjonalność tyszanie odczują poprawę ruchu na drogach w mieście.

- Zdaje sobie sprawę, że system dopiero zaczął funkcjonowanie i pewnie potrzeba czasu na jego pełną sprawność lecz już teraz mieszkańcy zwracają się z pytaniami o taką możliwość - czy uruchomiono miejsce, np. adres poczty lub numer telefonu, pod które można zadzwonić i zgłosić problem? - pyta Aleksandra Wysocka-Siembiga.

W odpowiedzi na interpelację radnej, dyrektor Miejskiego Zarządu ulic i Mostów Artur Kruczek wyjaśnia, że z uwagi na trwające czynności formalnego odbioru systemu, testy funkcjonalności i szkolenia personelu, w chwili obecnej zgłaszanie problemów jest możliwe w godzinach urzędowania tj. od godz. 7.00 do godz. 15.00 pod nr telefonu: 32 439 02 96.

Jak zaznacza, z dniem 1 sierpnia planuje się uruchomienie następujących kanałów komunikacji z mieszkańcami:

  • adres mailowy: zgloszenie@its.tychy.pl
  • portal informacyjny sytemu - będzie do tego przeznaczony formularz wiadomości zakładce "zgłoszenie" z szablonem wiadomości z danymi niezbędnymi do podjęcia działań.


- Z uwagi na szczególne zainteresowanie ze strony MZUiM zbieraniem sygnałów od mieszkańców naszego miasta w tym obszarze, planujemy rozpowszechnienie i popularyzację wymienionych kanałów komunikacji poprzez lokalne media - zapowiada Artur Kruczek.

- Pragnę zapewnić, że w trakcje budowy w Tychach Inteligentnego Systemu Zarządzania i Sterowania Ruchem, zgłaszanie uwag przez obywateli było możliwe i chętnie wykorzystywane, głównie poprzez zgłoszenia mailowe na adres poczty elektronicznej MZUiM lub sekretariatu biura projektu - podkreśla dyrektor.

O uruchomieniu wspomnianych kanałów komunikacji oraz dedykowanego portalu będziemy informowali.

ar / tychy.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.