Wiadomości

  • 6 sierpnia 2022
  • 13 sierpnia 2022
  • wyświetleń: 3092

Spacer architektoniczny po osiedlach K, L i S

Za nami:

W sobotę, 13 sierpnia w godz. 11:00 - 13:00 Muzeum Miejskie w Tychach zaprasza na spacer architektoniczny pod hasłem: Na południe! Tyska architektura i urbanistyka lat 70. i 80. w dzielnicy południowej: os. K, L i S.

Plac Wojciecha Korfantego, lata 80. XX wieku, ze zbiorów Muzeum Miejskiego w Tychach
Plac Wojciecha Korfantego, lata 80. XX wieku, ze zbiorów Muzeum Miejskiego w Tychach · fot. Andrzej Czyżewski / archiwum Muzeum Miejskiego w Tychach


Sobotnie letnie przedpołudnie warto spędzić wędrując po tyskich zakamarkach śladem tyskiej architektury i urbanistyki lat 70. i 80. XX wieku.

Wraz z początkiem lat 70. XX wieku rozpoczął się nowy etap wielkiej rozbudowy Tychów. Prace planistyczne i budowlane objęły tereny położone na południe od wykopu kolejowego, inicjując tym samym powstanie tzw. dzielnicy południowej. Kolejne powstające w dzielnicy zespoły zabudowy charakteryzowały się nowymi rozwiązaniami w zakresie układów urbanistycznych, form architektury oraz technologii budowlanych. Ich zrealizowane fragmenty są rezultatem szeregu uwarunkowań, które wpływały na decyzje projektowe oraz możliwość i zakres ich realizacji. Zagadnienia te zostaną omówione w trakcie kolejnej części cyklu spacerów - trasa drugiej części obejmuje osiedla K, L, S.Na pierwszą część spaceru muzeum zaprasza już 23 lipca (sobota), godz. 11.00: „Na południe! Tyska architektura i urbanistyka lat 70. i 80. w dzielnicy południowej: osiedla M, N i O”: https://www.tychy.info/wiadomosci/15540-spacer-architektoniczny-po-osiedlach-m-n-i-o-tychy

ar / tychy.info

źródło: Muzeum Miejskie w Tychach

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Muzeum Miejskie w Tychach" podaj

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Muzeum Miejskie w Tychach

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Muzeum Miejskie w Tychach" podaj