tychy.info

Reklama

Wiadomości

  • 19 lipca 2022
  • 24 lipca 2022

Oznakują rondo Zygmunta Hanusika. Radna proponuje imitację roweru

Radna Anita Skapczyk złożyła interpelację w sprawie zamieszczenia tabliczki oznaczającej rondo im. Zygmunta Hanusika na Wartogłowcu. Zaproponowała również ustawienie na nim imitacji roweru dla upamiętnienia wybitnego kolarza w tym miejscu.

Rondo Zygmunta Hanusika na Wartogłowcu
Rondo Zygmunta Hanusika na Wartogłowcu · fot. Anita Skapczyk


Przypomnijmy: w 2021 roku uchwałą Rady Miasta Tychy rondo zlokalizowane na Wartogłowcu przy ul. Goździków otrzymało nazwę Zygmunta Hanusika. To zmarły w marcu 2021 roku kolarz, trener i olimpijczyk z roku 1968. Urodził się w Tychach i całe życie był związany z naszym miastem. Mieszkał na osiedlu Wartogłowiec, gdzie znajduje się wspomniane rondo.

Radna w swoim wniosku poprosiła o umieszczenie na nim tabliczki z nazwą, aby każdy przejeżdżający wiedział, że nosi ono imię wybitnego tyskiego kolarza. Zaproponowała również zainstalowanie na rondzie stalowej konstrukcji imitacji roweru, która symbolicznie nawiązywałaby do osoby Z. Hanusika.

- Dzięki takim działaniom pokażemy, jak ważną postacią dla naszego miasta był Zygmunt Hanusik - wskazuje Anita Skapczyk.

O odpowiedzi na interpelację dyrektor Miejskiego Zarządu Ulic i Mostów odpowiedział, że wykonanie tabliczki zostało już zlecone firmie. Poinformował też, że w tym roku został złożony wniosek do Budżetu Obywatelskiego na wykonanie i ustawienie pomnika poświęconego Zygmuntowi Hanusikowi. Miałby on stanąć jednak na Paprocanach.

Propozycje do BO będą poddawane pod glosowanie mieszkańców we wrześniu. Artur Kruczek proponuje więc wstrzymanie się z realizacją propozycji ustawienia konstrukcji roweru na rondzie do ogłoszenia wyników tegorocznej edycji Budżetu Obywatelskiego.

ar / tychy.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.