tychy.info

Reklama

Wiadomości

  • 16 lipca 2022

[FOTO] Straż miejska podsumowała akcję egzaminów na kartę rowerową

Straż miejska w Tychach podsumowała coroczną, przedwakacyjną akcję, którą przeprowadziła w tyskich szkołach podstawowych. Chodzi o egzaminy na kartę rowerową.

Akcja "Karta rowerowa 2022" · fot. Straż miejska w Tychach


- W straży miejskiej w Tychach pracuje funkcjonariusz, który posiada uprawnienia do prowadzenia egzaminów na kartę rowerową. W latach poprzednich egzaminy przeprowadzane były wspólnie z funkcjonariuszami KMP Tychy. Jednak ilość szkół i ilość uczniów którzy chcą uzyskać uprawnienia jest tak duża, że zaczynało to powodować problemy związane z organizacją służby. Dlatego też całą akcję i końcowe egzaminy prowadzimy we własnym zakresie. Przedwakacyjne egzaminy na kartę rowerową zostały wpisane w zakres działalności naszej profilaktyki - wyjaśnia straż miejska w Tychach.

W tym roku pierwszy raz tyska SM przeprowadziła również egzamin teoretyczny w jednej z tyskich szkół - przystąpiło do niego 38 uczniów. - Egzaminy na kartę rowerową prowadzimy w szkołach, które zgłaszają się do nas z takim „zapotrzebowaniem” i ustalamy termin. Dlatego tak ważne jest, żeby odpowiedzialne osoby zgłaszały się do nas wcześniej podając oczywiście ilość osób i grup. To bardzo ułatwia nam planowanie egzaminów i co dla nas najważniejsze bieżącej służby. Dla przypomnienia, funkcjonariusze realizujący działania profilaktyczne są normalnie wykorzystywani w służbie patrolowej - dodają tyscy strażnicy miejscy.

"Karta rowerowa 2022" w liczbach:
  • 38 uczniów przystąpiło do egzaminu teoretycznego,
  • do 17 egzaminów praktycznych przystąpiło w sumie 776 uczniów.

mp / tychy.info
źródło: Straż Miejska Tychy

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.