tychy.info

Wiadomości

  • 15 lipca 2022

Blaszane dachy - hit ostatnich lat! Czemu zawdzięczają tak szerokie zainteresowanie?

Materiał partnera:

Dachy z blachy z miesiąca na miesiąc zyskują coraz większe grupy zwolenników. Dzieje się tak między innymi przez to, że obecnie blacha na dach jest jednym z najtańszych rozwiązań, które niesie za sobą szereg zalet. Wszystko przez ciągłe ulepszanie tego rodzaju materiału, które aktualnie cały czas wchodzi na coraz wyższy poziom jakości.

dom


Blachy na dachy! O zaletach tworzenia blaszanych dachówProjektując dach, chcemy żeby przede wszystkim cechował się wytrzymałością na czynniki atmosferyczne - pogoda nie zawsze rozpieszcza, czasem traktując nas spadającym deszczem, burzą z piorunami czy intensywnymi opadami śniegu. Każdy dach powinien być na to przygotowany, dlatego należy przede wszystkim umiejętnie dobierać materiały. Blacha płaska cechuje się przede wszystkim trwałością: stalowa funkcjonuje do około 50 lat, cynkowo-tytanowa czy miedziana nawet powyżej 100 lat! Między innymi dlatego tak często jest ona wyborem przedsiębiorców czy osób prywatnym, który zależy na trwałym i skutecznym pokryciu dachowym. Co do samej jakości, tego typu produkt jest cały czas ulepszany chociażby o specjalistyczne powłoki chroniące, które oddalają w niepamięć jakiekolwiek myśli o zniszczeniu materiału przez wpływ środowiska. Dach, na którym zastosowano blachę płaską, nie wymaga wielu renowacji i przeznaczania kolejnych środków na jego naprawę. Dzięki technice łączenia na rąbek zastosowanego podczas prac dachowych, nie należy martwić się o szczelność czy jakiekolwiek zawilgocenie podłoża - blacha płaska nie przepuszcza ani kropli! Ten typ materiału nie wymaga również jakiekolwiek specjalnej konserwacji: w przypadku blachy stalowej wystarczy mycie raz do roku, zaś cynkowo-tytanowa oraz miedziana nie wymagają żadnych działań w tym kierunku! Inwestycja jest więc niezwykle opłacalna, jeżeli chodzi o same oczekiwania co do właściwości tego rodzaju materiału. Co jednak z elementami estetycznymi?

Współczesny dach musi być estetyczny. Blacha płaska sprawdzi się idealnie!Obecnie praktycznie wszyscy zwracają uwagę nie tylko na funkcjonalność, jaką powinien posiadać dach, ale również jego estetykę. Dach traktowany jest jako swoiste nakrycie głowy dla całego budynku - musi więc komponować się z całą resztą. Wie o tym na przykład Polskie Centrum Dachowe, które oferuje szeroki wybór wzorów i rozmaitych kolorów blach płaskich. Każda blacha wzbogacona jest o ochronną powłokę antykorozyjną, więc estetyka idzie w parze z doskonałą jakością. Więcej o blasze płaskiej, jej właściwościach oraz samych opiniach ekspertów dotyczących tego uniwersalnego materiału znajdziesz pod linkiem polskiecentrumdachowe.pl/produkty/blacha-plaska-na-dach/. Jeżeli myślisz o zakupie tego typu blach, wybieraj mądrze. Kupowanie u renomowanych sprzedawców to pewność, że nie otrzyma się przedmiotu wybrakowanego. Eksperci zawsze służą pomocą podczas wyboru, starając się dopasować odpowiedni materiał do oczekiwań klienta. W końcu jakość obsługi jest równie ważna, co blachy!