tychy.info

Reklama

Wiadomości

  • 13 lipca 2022
  • 17 lipca 2022

Las cudów: leśna wyprawa dla rodzin z dziećmi

Za nami:

W najbliższą niedzielę, 17 lipca w godz. 16:00 - 18:30 Anna Nowicka - autorka projektu Tyskie Love Lasy zaprasza na kolejną leśną wyprawę dla rodzin z dziećmi, tym razem pod hasłem "las cudów"!

dzieci, las , rodzina
Las cudów: leśna wyprawa dla rodzin z dziećmi · fot. pixabay.com


Leśną wyprawę poprowadzi dla Was Anna Nowicka - leśna przewodniczka rodzin, edukatorka przyrodniczo-leśna, dyplomowana przewodniczka kąpieli leśnych, miłośniczka lasów, spacerów leśnych i leśnego hamakowania, adoratorka leśnej przyrody i spędzania czasu w naturze.

Dlaczego z dziećmi do lasu?Coraz częściej na całym świecie obserwowany jest brak kontaktu z Naturą nie tylko wśród zapracowanych i zabieganych osób dorosłych, ale również, co jest bardzo niepokojące, wśród dzieci. Richard Louv, który jest dziennikarzem i autorem ośmiu książek na temat związków między rodziną, przyrodą i społeczeństwem nazwał ten brak ZESPOŁEM DEFICYTU NATURY oraz BRAKIEM WITAMINY “N”. Udowodnił, że mocna więź z naturą ma ogromny wpływ na dzieci. Wzmacnia ich odporność, potencjał intelektualny, kreatywność, uspokaja i zmniejsza ryzyko chorób cywilizacyjnych. Zwłaszcza w dzisiejszych czasach pandemii, kiedy nasze dzieci zostały zamknięte w domach i spędzają dużą część dnia przed monitorami komputerów, przy sztucznym oświetleniu, bez dostępu świeżego, zdrowego powietrza, oderwane od naturalnego środowiska. Dlatego bardzo ważne jest, by zapewnić dzieciom choć kilka godzin w kontakcie z naturą.

- Aby pomóc Wam i Waszym pociechom w zaprzyjaźnieniu się z naturą, pobyciem ze sobą jako rodzina w leśnym środowisku i czerpania z niego garściami, zapraszam Was wraz z Waszymi dziećmi na leśną wyprawę - mówi pani Ania.

Co będziemy robić?- Będziemy chłonąć letnią aurę lasu, zanurzać się w leśnej atmosferze, otwierać nasze zmysły na to, co las chce nam w danym momencie ofiarować. Będziemy mu się bacznie przyglądać, słuchać go, dotykać, wąchać, smakować. Będę zapraszała Was do udział w leśnych aktywnościach, zabawach i grach. Zapraszam do aktywnego udziału również rodziców, bo kiedy rodzic dobrze się bawi, wtedy dziecko również bardzo chętnie dołącza do zabawy - mówi autorka projektu Tyskie LoveLasy.

Dla kogo?Do udziału zaproszone są rodziny z dziećmi w wieku 3-10 lat. Jak najbardziej dzieci młodsze i starsze również mogą uczestniczyć w wydarzeniu, jednak aktywności leśne przygotowane są dla dzieci w w/w przedziale wiekowym. W wydarzeniu uczestniczyć może oboje rodziców z dzieckiem/dziećmi. Może być mama z dzieckiem/dziećmi, tata z dzieckiem/dziećmi lub inny opiekun dorosły.

Gdzie?Miejsce wyprawy to tyskie lasy, a szczegółowe informacje dotyczące miejsca spotkania zostaną wysłane mailem osobom zdecydowanym na udział.

ZapisyJeśli jesteście zainteresowani wspólną podróżą do lasu i leśnymi zabawami, organizatorka prosi o kontakt:

  • mailowy: kontakt@tyskielovelasy.pl ,
  • telefoniczny pod numerem: 693813511
  • poprzez stronę tyskielovelasy.pl (zakładka kontakt).


Około 3 dni przed wyprawą zapisanym osobom zostaną wysłane na maila szczegółowe informacje wraz z regulaminem i miejscem spotkania.

Koszt udziału w rodzinnej wyprawie to 50,00 zł od dziecka. Zniżka 10,00 zł przy każdym kolejnym dziecku w rodzinie. Rodzice oraz dzieci w wieku poniżej 3 lat (towarzyszące siostrze lub bratu w wyprawie), bawią się gratis!

W cenie organizatorka zapewnia: 2,5 godzinny warsztat leśny, materiały do leśnych aktywności, koce i maty do siedzenia, mały piknik na koniec wyprawy (leśna herbatka, mały zdrowy poczęstunek, kubki jednorazowe (jeśli chcesz, możesz zabrać ze sobą swój ulubiony kubek) oraz pamiątkowy dyplom.

Ważne informacje:Uczestnicy wyprawy zobowiązani są do samodzielnego dbania o własne bezpieczeństwo. Dzieci pozostają pod opieką rodziców/opiekunów. Organizator nie ponosi odpowiedzialności za ewentualne szkody zdrowotne (w tym ukąszenia) i materialne powstałe podczas wyprawy. Wyprawa odbędzie się, jeśli zbierze się grupa z minimum 5 dzieci. Organizator wyprawy zastrzega sobie prawo do zmiany godziny, terminu bądź odwołania wydarzenia.

- Serdecznie zapraszam rodziny z dziećmi na letnią, popołudniową wyprawę w głąb tyskiego lasu - mówi Anna Nowicka.

Wydarzenie na Facebooku: www.facebook.com/events/729104174808589/

Las cudów: leśna wyprawa dla rodzin z dziećmi

ar / tychy.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.