tychy.info

Reklama

Wiadomości

  • 12 lipca 2022
  • 26 lipca 2022

Udało się! Wyprawa rowerowa Korsyka - Tychy zakończona!

Tyszanin Dawid Gruszczyk zakończył charytatywną wyprawę rowerową! Pokonał trasę Korsyka-Tychy! W sobotę, 23 lipca wieczorem dotarł do miasta po 13 dniach podróży! Wszystko to dla małej Julki Śleziony, podopiecznej Regionalnej Fundacji Pomocy Niewidomym.

Dawid Gruszczyk Korsyka Tychy
Udało się! Wyprawa rowerowa Korsyka - Tychy zakończona! · fot. Dawid Gruszczyk / archiwum prywatne


Dawid Gruszczyk przejechał dystans 1560 km z Korsyki do Tychów. Wystartował w niedzielę, 10 lipca, a swoją podróż zakończył wczesnym wieczorem w sobotę, 23 lipca. Tak jak planował - finiszował na Placu pod Żyrafą w Tychach! Gratulujemy!

Loading...


Loading...


Dawid Gruszczyk, Korsyka - Tychy
Wyprawa Korsyka - Polska · fot. archiwum prywatne


Przed wyjazdem relacjonował:

- Od kilku miesięcy znajduję się na Korsyce, gdzie wpadł mi do głowy pomysł, by wrócić z Korsyki do Polski na rowerze. W związku z tym, że będę przemierzał tyle kilometrów, chciałbym jednocześnie wesprzeć jedną z podopiecznych Regionalnej Fundacji Pomocy Niewidomym: www.rfpn.org - Julkę Ślezionę, która od początku swojego życia boryka się z problemami ze wzrokiem i, jak wynika z badań, najprawdopodobniej nie widzi... jest jednak nadzieja dla tej małej wojowniczki, natomiast leczenie kosztuje duże pieniądze.

ironguys Korsyka - Tychy
Wyprawa rowerowa Korsyka - Polska tyszanina Dawida Gruszczyka - 07.2022 · fot. archiwum prywatne


Dawid Gruszczyk, Korsyka - Tychy
Wyprawa Korsyka - Tychy · fot. archiwum prywatne


- W 2020 roku, gdy pierwszy raz przyjechałem na Korsykę, poznałem gościa, który objeżdżał całą wyspę dookoła. Na tamten moment takie rzeczy mi się nie śniły. Rok później wziąłem udział w wyprawie "Hel 666 km - 66h" - wspominał.

- Lecz to już było. Nadchodzi nowe. Narodził się kompletnie szalony pomysł! Najprawdopodobniej jako pierwszy Polak będę wracał z Korsyki do Polski na rowerze - pisał w mediach społecznościowych.

ironguys Korsyka - Tychy
Julka Śleziona - dziewczynka prawdopodobnie nie widzi · fot. materiały prasowe


- Chcąc pomóc w zebraniu środków na leczenie, zachęcam do przekazywania darowizn. Wierzę, że przejechane przeze mnie kilometry możemy zamienić na złotówki i pomóc Julce w walce o wzrok. Wszystkie zebrane środki w ramach zrzutki zostaną przekazane na leczenie Julki poprzez jej subkonto w Regionalnej Fundacji Pomocy Niewidomym - dodał.

Dawid Gruszczyk, Korsyka - Tychy
Wyprawa rowerowa na rzecz małej Julki · fot. archiwum prywatne


- Dzięki wsparciu finansowym sponsorów, jak i wsparciu w postaci najpotrzebniejszych rzeczy na morderczą wyprawę, wszystko jest możliwe! Jesteśmy jednością i razem pokonamy 1502 km! Cała wyprawa zostanie uwieczniona na filmie krótkometrażowym, przygotowanym przez niezastąpionego @pakamedia, który także był z nami na Helu - zapowiadał Dawid.

ironguys Korsyka - Tychy


Korsyka Tychy


Początkowo Dawid zakładał, że pojedzie na rowerze carbonowym, ale plany się zmieniły - udało mu się zdobyć starą szosówkę z lat 90 (Vitus 992, 1992 r.). Wyruszył w niedzielę, 10 lipca z Ajaccio, a następnie skierował się do Bastii, skąd popłynął promem do Livorno (Włochy). Kierując się w stronę Polski, przejechał m.in. przez szlak GR20 i Alpy. Spał na dziko tam, gdzie było to możliwe, na hamaku, w śpiworze. Swoją wyprawę relacjonował w chwilach odpoczynku w mediach społecznościowych, na stronie projektu Iron Guys: www.facebook.com/ironguys.13/

Loading...


Loading...


Pieniądze na rzecz Julki można wpłacać na zrzutkę:- Uważam i wiem, wy pewnie też, że te kilometry możemy zamienić na złotówki. Jedno jest pewne - ja dam z siebie wszystko - zapewniał tyszanin.

Wkrótce szersza relacja z wyprawy!

Przypomnijmy:

W czerwcu 2021 roku Dawid Gruszczyk wraz z Adamem Kowalczykiem wyruszyli na rowerową wyprawę na Hel. Po niecałych 66 godzinach jazdy udało im się dotrzeć do celu. Zrobili to dla hospicjum dziecięcego Świetlikowo. O wyprawie pisaliśmy w artykule: Highway to HEL - tyszanie zakończyli wyprawę na Hel dla Świetlikowa!

highway to hel
Pokonali 666 km na Hel na rowerach · fot. Highway to HEL / Facebook


Akcja charytatywna "Rowerowo dla Julianka" - 6-7.11.2021
Akcja charytatywna "Rowerowo dla Julianka" - 6-7.11.2021 · fot. Igor Wiatr, Dawid Gruszczyk


Jesienią Dawid wraz z innym młodym mieszkańcem Tychów, Igorem Wiatrem, włączyli się w pomoc małemu Julianowi, który urodził się z wieloma wadami i schorzeniami. Postanowili, że przejadą kilkaset kilometrów, odwiedzając okoliczne miejscowości i będą zbierać koszulki piłkarskie z lokalnych klubów, które następnie przekażą na licytacje. Inicjatywę opisywaliśmy w artykule [FOTO] Dla Julianka pojechali na rowerach, zbierali koszulki piłkarskie.

ar / tychy.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.