tychy.info

Reklama

Wiadomości

  • 12 lipca 2022
  • 13 lipca 2022

Święto policji w Tychach. Awanse funkcjonariuszy i festyn

We wtorek, 12 lipca w tyskiej Mediatece odbyły się uroczyste obchody Święta Policji.

Święto policji w Tychach - 12.07.2022 · fot. Tomasz Gonsior / tychy.info


Oprócz części oficjalnej, podczas której przyznano funkcjonariuszom awanse na wyższe stopnie policyjne, odbył się również festyn. W godzinach 9.00 - 13.00 przed budynkiem Mediateki trwały gry, zabawy i niespodzianki dla dzieci.

Wśród atrakcji pojawiły się: policyjna grupa rekonstrukcyjna, wizyta Sznupka - maskotki śląskiej policji, dmuchany zamek dla najmłodszych, radiowozy i motocykle policyjne, konie i psy policyjne, symulatory dachowania oraz zderzeniowy.

Święto policji w Tychach - 12.07.2022
Święto policji w Tychach - 12.07.2022 · fot. Tomasz Gonsior / tychy.info


W sumie w Komendzie Miejskiej Policji w Tychach pracuje obecnie 281 funkcjonariuszy. Podczas uroczystości ponad 100 osób otrzymało awans na wyższe stopnie policyjne.

12 funkcjonariuszy zostało także wyróżnionych przez prezydenta miasta.

- Nasze miasto ma hasło promocyjne „Tychy Dobre Miejsce” i właśnie takie jest również dzięki Wam. Dziękuję za codzienny trud i troskę o bezpieczeństwo naszych mieszkańców - tymi słowami zwrócił się do obecnych na sali funkcjonariuszy Andrzej Dziuba - Prezydent Tychów. - Współpraca urzędu miasta z tyską policją od lat układa się wzorowo. Chciałbym zapewnić, że zawsze możecie liczyć na naszą pomoc, bo to nasz wspólny cel, by w Tychach było bezpiecznie - dodał prezydent.

Warto dodać, że Urząd Miasta Tychy tylko w tym roku na wsparcie działań związanych z bezpieczeństwem publicznym przekazał tyskie policji ponad 540 000 zł. Środki te zostały przeznaczone m.in. na nagrody dla policjantów realizujących działania z zakresu służby prewencyjnej, rekompensatę nadgodzin, dodatkowe patrole Szkoły Policji, dofinansowanie zadań inwestycyjnych czy wykonanie parkingu przy Komendzie Miejskiej Policji.

ar / tychy.info
źródło: KMP Tychy

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.