tychy.info

Reklama

Wiadomości

  • 12 lipca 2022
  • 15 lipca 2022

Tyskie ogródki działkowe wypięknieją

850 tys. zł trafi do Rodzinnych Ogrodów Działkowych w regionie, w tym 32,5 tysiąca złotych do ROD "Budowlani" Tychy.

Tyskie ogródki działkowe wypięknieją
Symboliczne czeki przedstawiciele ogródków działkowych odebrali w Sali Sejmu Śląskiego z rąk marszałka Jakuba Chełstowskiego - 11.07.2022 · fot. Andrzej Grygiel / UMWS


Dzięki dofinansowaniu na tyskich ogródkach działkowych będzie możliwy remont alei głównej ogrodu. Zadeklarowany udział własny beneficjenta to 35% kosztów inwestycji.

Symboliczne czeki przedstawiciele ogródków działkowych odebrali w poniedziałek, 11 lipca w Sali Sejmu Śląskiego z rąk marszałka Jakuba Chełstowskiego. W wydarzeniu uczestniczyli również radni Sejmiku: Alina Nowak, Zbigniew Przedpełski, Jadwiga Baczyńska, Bartłomiej Kowalski i Maria Materla.

- Rodzinne Ogrody Działkowe to dla wielu mieszkańców regionu piękne wspomnienia, szansa na wypoczynek wśród zieleni, realizacja pasji i ciężka praca. W tym roku na wsparcie ROD przeznaczamy z budżetu województwa łącznie 1,5 mln zł. Dzięki tym środkom te miejsca wypięknieją i uda się zrealizować pomysły, na które dotąd nie było środków. To wsparcie pozwala zmienić naszą wspólną przestrzeń, sprawia, że możemy wypoczywać w otoczeniu przyrody i realizować pasje, przekazywane często z pokolenia na pokolenie - mówił marszałek Jakub Chełstowski.

Warto przypomnieć, że w tej edycji w puli znalazło się łącznie 1,5 mln zł. Kilka miesięcy temu podzielono kwotę ponad 628 tys. złotych, które trafiły do 17 podmiotów. Tym razem wsparcie trafiło do 22 beneficjentów o wartości ponad 850 tys. zł.

Wnioski składane są na podstawie regulaminu postępowania w sprawach związanych z wydatkowaniem dochodów budżetu Województwa Śląskiego uzyskiwanych na podstawie ustawy o ochronie gruntów rolnych i leśnych. Przedmiotowe inwestycje dotyczą m.in. budowy i modernizacji alej ogrodowych wraz z odwodnieniem, zbiorników wody deszczowej, które zlokalizowane są na terenie ogólnym ROD, przeznaczonym do wspólnego użytkowania przez wszystkich działkowców.

ar / tychy.info
źródło: Urząd Marszałkowski

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.