tychy.info

Reklama

Wiadomości

  • 11 lipca 2022
  • 15 lipca 2022

Tour de Konstytucja - Przystanek Tychy

Za nami:

W piątek, 15 lipca w godz. 17:00 -19:00 na Placu Baczyńskiego w Tychach odbędzie się spotkanie z cyklu "Tour de Konstytucja".

Spotkanie z cyklu Tour de Konstytucja w Oleśnie - 10.07.2022
Spotkanie z cyklu Tour de Konstytucja w Oleśnie - 10.07.2022 · fot. Tour de Konstytucja PL / Facebook


"Tour de Konstytucja" to cykl spotkań organizowanych we wszystkich regionach Polski, angażujący społeczności lokalne. Biorą w nich udział przedstawiciele zawodów prawniczych, organizacji pozarządowych, ludzie kultury oraz mieszkańcy miasta.

Celem projektu jest przybliżenie społeczeństwu doniosłości ustawy zasadniczej oraz propagowanie wiedzy o prawach i wolnościach obywatelskich, popularyzowanie wiedzy o powiązaniu praw i wolności zagwarantowanych w Konstytucji z Kartą Praw Podstawowych UE, promocja aktywności fizycznej i zdrowego stylu życia i upowszechnianie idei wolontariatu.

W drugiej edycji projektu "Tour de Konstytucja zawita w Tychach!

Zamierzeniem organizatorów, grupy nieformalnej "Tyszanie dla demokracji", jest uświadomienie mieszkańcom, jak wiele w ich życiu zależy od jakości systemu prawnego w Polsce, od niezależności i niezawisłości sędziów, od sposobu stanowienia i egzekwowania prawa oraz jak ważne dla bezpieczeństwa kraju i jego obywateli są dobre stosunki Polski z UE.

- Zapraszamy na spotkanie wszystkich mieszkańców Tychów. Przed nami ciekawe dyskusje o Konstytucji, o Unii Europejskiej, o Karcie praw podstawowych, o prawach człowieka - zachęcają Tyszanie dla demokracji.

- To już druga edycja ogólnopolskiego wydarzenia, które w ubiegłym roku zaangażowało tysiące Polaków do działania na rzecz budowania świadomości prawnej i obywatelskiej. Celem naszego spotkania jest popularyzacja zapisów Konstytucji i praktyki ustrojowej wytworzonej przez ponad 20 lat obowiązywania obecnej ustawy zasadniczej. Od kilku lat Polska zmaga się z kryzysem konstytucyjnym. Odradzanie się skrajnych ruchów nacjonalistycznych, brak akceptacji dla osób LGBTQ+ oraz łamanie przez władzę podstawowych praw obywatelskich i praw człowieka - widzimy to na co dzień od 2015 roku, od kiedy wychodzimy na ulice, żeby wyrazić nasz sprzeciw. Tour de Konstytucja PL to wydarzenie dla wszystkich demokratów z udziałem artystów, prawników i osób zaufania społecznego. Będziemy rozmawiać o tym jak ważne jest przestrzeganie praw zawartych w naszej konstytucji - mówią organizatorzy ogólnopolskiego wydarzenia.

O tych ważnych sprawach rozmawiać z mieszkańcami będą wybitni prawnicy i znawcy Unii Europejskiej.
Debacie towarzyszyć będą takie wydarzenia jak: kawiarenka kulturalna, wystawa, konkursy, zajęcia plastyczne dla najmłodszych. Przewidziane zostały upominki i nagrody.

Wydarzenie na Facebooku: www.facebook.com/events/756921055504450

tour  de konstytucja

ar / tychy.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.