tychy.info

Wiadomości

  • 8 lipca 2022

Czym są quady terenowe i komu przypadną do gustu?

Materiał partnera:

Choć quady terenowe coraz częściej pojawiają są na rynku, to widać, że dla wielu z nas nadal stanowią źródło pytań i wątpliwości. Z jakim dokładnie rozwiązaniem mamy do czynienia? Komu przypadną do gustu quady terenowe? Nasz tekst dostarczy Ci przydatnych informacji, więc koniecznie zapoznaj się z jego treścią!

Czym są quady terenowe i komu przypadną do gustu?


Quady terenowe - o czym dokładnie mowa?Quady nazywane również czterokołowcami, ATV lub wszędołazami to pojazdy, które dedykowane są do jazdy po różnego typu nawierzchni, w tym również po tej nieco bardziej trudniejszej. Ich cechą charakterystyczną są duże opony o obniżonym ciśnieniu, które pozwala na pokonywanie nawet grząskiego terenu. Quady są pojazdami otwartymi. Nie mają kabiny, więc nie da się również schronić przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi, w tym na przykład przed deszczem.

Jednak zapewniają tak dużo frajdy, że i tak są chętnie wybierane. Wśród najpopularniejszych czerokołowców wymienia się quady terenowe i szczerze to nie ma co się dziwić, ponieważ są to najbardziej uniwersalne pojazdy. Quady terenowe dobrze radzą w ciężkim terenie, ale nie będzie też problemu z jazdą po asfalcie, czy po wielu innych podłożach.

Co ważne, tego typu wszędołazy produkowane są wyłącznie z jakościowych surowców, więc jeśli myślimy o ich zakupie, to możemy być pewni, że będą nam dobrze służyć i to przez długie lata.

Quady terenowe - komu mogą się spodobać?Quady terenowe na pewno przypadną do gustu tym, którzy kochają adrenalinę i jazdę po trudniejszej nawierzchni. Są to pojazdy, które idealnie nadają się do pokonywania tras piaszczystych, czy błotnych. Nie będzie też problemu z przeprawą przez strumień, wzgórza, czy doliny. Jednak zawsze warto mieć pod ręką wyciągarkę, ponieważ nigdy nie jesteśmy w stanie przewidzieć, co dokładnie spotka nas na drogach.

Co ciekawe, quady terenowe mogą sprawdzać się również przy jeździe po asfalcie, więc jeśli preferujemy pewniejsze podłoże, to nic nie stoi na przeszkodzie, by korzystać ze swojego quada w terenie zabudowany. Warto jednak pamiętać, że do poruszania się po drogach publicznych wymagana jest homologacja. Jeśli nie posiadamy pozwolenia na użytkowania swojego czterokołowca po drogach publicznych, to lepiej wcześniej wystąpić o jego wydanie.

Warto również wspomnieć, że w przypadku quadów terenowych nie jest jasno powiedziane, że to idealna zabawa tylko dla panów. Kobiety także chętnie oddają się tego typu rozrywkom i to niezależnie od wieku. Nie sposób też pominąć młodzieży, czy dzieci, ponieważ jazda na quadach to dla nich ogromna frajda, ale w tym przypadku pamiętajmy, by wybierać produkty zgodne z wiekiem pociech.