tychy.info

Reklama

Wiadomości

  • 7 lipca 2022

Od 11 lipca ograniczenia na 9 liniach autobusowych

11 lipca wprowadzone zostaną ograniczenia komunikacji miejskiej. Obejmą one 9 linii autobusowych: 297, 653, 662, 688, 830, 910, 912, 913 i T-11. Ich trasy przebiegają przez Tychy, Bytom, Chorzów, Katowice, Mikołów, Rudę Śląską, Siemianowice Śląskie, Świętochłowice.

Metrolinie, autobus
Od 11 lipca ograniczenia na 9 liniach autobusowych · fot. ZTM


Konieczność wprowadzenia zmian wynika z tego, że wykonawca połączeń - przewoźnik A21 - nie podpisał nowej umowy z Zarządem Transportu Metropolitalnego. Firma przewozowa nie przystąpiła do sfinalizowania kontraktu, mimo tego, że wygrała przetarg.

ZTM zaznacza, że w związku z tą sytuacją wdraża takie modyfikacje, które dla pasażerów będą oznaczać minimum niedogodności. Zmiany objęły więc te linie, które cechują się niską frekwencją i takie, dla których istnieje alternatywa w postaci innych połączeń.

Modyfikacje zaczną obowiązywać 11 lipca na 9 liniach autobusowych. Część z nich zostanie zawieszona (653, 830, 912, 913), a na innych wprowadzona zostanie rzadsza częstotliwość połączeń (297, 662, 688, 910, T-11).

Organizator transportu jednocześnie wskazuje, że sytuacja kadrowa firm przewozowych jest dynamiczna i że wraz z jej poprawą połączenia będą przywracane. ZTM na bieżąco dostosowuje rozkłady jazdy do możliwości przewoźników i tym samym nie wyklucza wprowadzenia kolejnych zmian.

Z tego powodu warto śledzić stronę internetową organizatora transportu, na której publikowane są najważniejsze informacje dotyczące funkcjonowania komunikacji miejskiej: rj.metropoliaztm.pl/news/.

ar / tychy.info
źródło: ZTM

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.