tychy.info

Reklama

Wiadomości

  • 6 lipca 2022
  • 12 lipca 2022

Tychy wśród najmniej zadłużonych miast!

Krajowa Rada Regionalnych Izb Obrachunkowych opublikowała sprawozdanie z działalności w 2021 roku. W raporcie zawarto informacje na temat zadłużenia polskich miast, gmin i powiatów. Wśród miast na prawach powiatu, Tychy znalazły się na czwartym miejscu wśród najmniej zadłużonych!

Coraz trudniejsza sytuacja finansowa miast, gmin i powiatów związana z m.in. wprowadzeniem Polskiego Ładu powoduje wzrost ich zadłużenia. Mimo to, w zestawieniu Tychy znalazły się wśród miast z najniższą kwotą zadłużenia w przeliczeniu na jednego mieszkańca.

Zadłużenie to wyniosło w 2021 roku 968 zł na mieszkańca. W zestawieniu nasze miasto znalazło się na czwartym miejscu w Polsce oraz na drugim w województwie śląskim.

Najmniej zadłużonym miastem na prawach powiatu było w ubiegłym roku Jastrzębie-Zdrój (206 zł). Do najbardziej zadłużonych miast należą z kolei Wałbrzych (6243 zł), Szczecin (6356 zł) oraz Świnoujście (6935 zł).

Tychy wśród najmniej zadłużonych miast

ar / tychy.info
źródło: UM Tychy

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.