tychy.info

Reklama

Wiadomości

  • 6 lipca 2022
  • 11 lipca 2022

Policjanci i strażnik miejski dla dzieci z chorobami onkologicznymi

Zakończyła się charytatywna wyprawa rowerowa policjantów i strażnika miejskiego, którzy 6 lipca wyruszyli w ponad 500-kilometrową trasę rowerową, by pomóc chorym dzieciom. Cel został osiągnięty - rowerzystom udało się dotrzeć do stolicy w czwartek, 7 czerwca po południu. Ich celem było wsparcie tyskiej Fundacji "Klinika Marzeń", by wspomóc realizację marzeń dzieci z chorobami onkologicznymi.

Policjanci i strażnik miejski dla dzieci z chorobami onkologicznymi - 06-07.07.2022 · fot. KMP Tychy


W minioną środę w drogę po marzenia onkologicznie chorych dzieci ruszyli policjanci z tyskiej komendy oraz funkcjonariusz straży miejskiej. Inicjatywa zakładała pokonanie ponad 500-kilometrowej trasy rowerowej prowadzącej aż do Warszawy. Przejazd był dla uczestników ogromnym wyzwaniem i zarazem niesamowitą przygodą. Ponad 30 godzin jazdy rowerem doprowadziło ich pod sam Pałac Kultury w Warszawie. Funkcjonariusze swoim zaangażowaniem pokazali, że nie tylko lubią pomagać, ale też są miłośnikami sportu.

Policjanci i strażnik miejski na rowerach dla fundacji Mam marzenie
Policjanci i strażnik miejski na rowerach dla dzieci - start w Tychach - 06.07.2022 · fot. 112tychy.pl

Na rowerach dla dzieci z chorobami onkologicznymi
Funkcjonariusze na mecie przed Pałacem Kultury i Nauki w Warszawie - 07.07.2022 · fot. archiwum prywatne


Choć jeden z policjantów niemal na półmetku musiał przerwać wyprawę z uwagi na kontuzję, to pozostali dotarli do samej stolicy. Mundurowi zaangażowali się w inicjatywę w czasie wolnym od służby. Funkcjonariusze wykazali się ogromną siłą charakteru i dobrym sercem wspierając dzieci. Każdy może się włączyć do zbiórki, by w ten sposób wesprzeć realizację ich marzeń.

Policjanci i strażnik miejski dla dzieci z chorobami onkologicznymi


Liczy się każda złotówka. Datki można wpłacać na stronie Fundacji Klinika Marzeń - kliknij tutaj.

ar / tychy.info
źródło: KMP Tychy, 112tychy.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.