Wiadomości

  • 1 lipca 2022
  • 4 lipca 2022
  • wyświetleń: 1905

Zamknięcie punktu pomocy na Placu św. Anny 4

W poniedziałek, 4 lipca kończy swoją działalność punkt przyjmowania i wydawania pomocy rzeczowej dla uchodźców wojennych z Ukrainy, znajdujący się na Placu św. Anny 4. Punkt prowadzony był od 1 marca przez fundację Internationaler Bund Polska w ramach Tyskiego Centrum Wolontariatu.

Punkt pomocy na Placu św. Anny 4
Punkt pomocy przy Placu św. Anny 4 · fot. UM Tychy


W punkcie dostępne były ubrania, żywność, pościel, chemia, kosmetyki, naczynia, garnki, łóżka, materace, wózki, artykuły dla dzieci w tym zabawki. Wsparciem objęto 2350 rodzin. W jego prace zaangażowanych było ponad 320 wolontariuszy.

Większość produktów wydanych w Punkcie zebrana została w ramach zbiórki publicznej prowadzonej przez Fundację. Zostały one przekazane przez mieszkańców Tychów. Do punktu docierały również dary od mieszkańców innych krajów (Holandii, Szwecji, Włoch, Irlandii), tyskich firm, parafii, prowadzona była zbiórka w sklepach i sieciach handlowych, szkołach i przedszkolach.

Miasto Tychy dziękuje mieszkańcom oraz wszystkim partnerom wspierającym realizację tego przedsięwzięcia!

ar / tychy.info

źródło: UM Tychy

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Solidarni z Ukrainą" podaj

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Solidarni z Ukrainą

Wojna na Ukrainie Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Solidarni z Ukrainą" podaj