Reklama

Wiadomości

  • 30 czerwca 2022
  • 3 lipca 2022
  • wyświetleń: 12118

[ZDJĘCIA] Drzewo przewróciło się na dom przy ul. Begonii

W środę, 29 czerwca po godzinie 18:30 nad Tychami przeszła burza z nawalnymi opadami deszczu, gradu i silnymi porywami wiatru. W wyniku silnego podmuchu jedno z drzew przewróciło się na budynek mieszkalny przy ul. Begonii.

Nawałnica w Tychach. Drzewo powalone na dom - 29.06.2022 · fot. 112tychy.pl


Na miejsce zdarzenia zadysponowane zostały zastępy tyskiej straży pożarnej oraz patrol straży miejskiej. Po przeprowadzonym rozpoznaniu i zabezpieczeniu terenu strażacy przystąpili do częściowego usuwania korony drzewa przy użyciu pilarek łańcuchowych z kosza drabiny mechanicznej. Celem przyspieszenia działań na miejsce zadysponowany został dodatkowo podnośnik hydrauliczny z PSP Mikołów.

Po częściowej wycince korony drzewa podjęta została decyzja o próbie zdjęcia przewróconego pnia przy użyciu dźwigu. W tym celu na miejsce zadysponowana została Specjalistyczna Grupa Ratownictwa Technicznego z PSP Dąbrowa Górnicza. Niestety pomimo podjętych nocnych działań próba ta nie przyniosła rezultatu.

Podjęta została więc decyzja, że dalsze czynności zostaną przeprowadzone w godzinach porannych 30 czerwca. Od godzin porannych strażacy przy użyciu pilarek łańcuchowych stopniowo usuwali konary drzewa. Około godziny 14.30 na miejsce działań ponownie przybyli strażacy z SGRT Dąbrowa Górnicza. Około godziny 15.30 pień drzewa przy użyciu dźwigu został zdjęty z budynku i położony bezpiecznie na ziemi. Niestety w wyniku tego zdarzeni dom ucierpiał dość poważnie. Prace porządkowe na miejscu potrwały do późnych godzin wieczornych.

ar / tychy.info

źródło: 112tychy.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.