tychy.info

Reklama

Wiadomości

  • 30 czerwca 2022
  • 3 lipca 2022

W samym środku lata. Samochodowe Mistrzostwa Tychów

Za nami:

W niedzielę, 3 lipca na torze w Bieruniu odbędzie się piąta runda Samochodowych Mistrzostw Tychów. Dla zawodników, którzy chcą wystartować w Super Sprincie SMT to ostatnia szansa, by poprawić swoją pozycję w klasyfikacji mistrzostw.

Samochodowe Mistrzostwa Tychów
Samochodowe Mistrzostwa Tychów · fot. materiały prasowe


Samochodowe Mistrzostwa Tychów 2022 przekroczyły już półmetek - za nami już cztery rundy cyklu, do rozegrania pozostały jeszcze cztery. Druga część sezonu rozpocznie się już w najbliższa niedzielę, tradycyjnie na torze testowym FCA Poland w Bieruniu. Prognoza pogody przewiduje kolejny gorący, słoneczny dzień - można więc spodziewać się licznej publiczności. Zawody z cyklu SMT zawsze mogą liczyć na dużą widownie.

Na gorący doping kibiców będą mogli też zapewne liczyć uczestnicy Super Springu SMT, który będzie towarzyszyć Rajdowi Śląska. Zawodnicy startujący w tej imprezie zmierzą się z czołówką rajdowych mistrzostw Polski - sprint zostanie rozegrany na trasie odcinka specjalnego pod Stadionem Śląskim w Chorzowie. Do udziału w Super Sprincie SMT zostaną dopuszczone czołowe załogi pierwszej części sezonu SMT - liczyć się będzie klasyfikacja po piątej rundzie cyklu. Dla tych, którym zależy na starcie w zawodach w ramach Rajdu Śląska najbliższa runda SMT będzie więc ostatnia okazją by zdobyć punkty, które mogą zadecydować o awansie.

Niektórzy zawodnicy są już teraz w komfortowej sytuacji. Lider klasyfikacji w klasie 1 - Łukasz Semik ma na swoim koncie wygrane we wszystkich tegorocznych rundach i sporą przewagę nad kolejnym rywalem. Również w klasie 2 sytuacja jest przejrzysta: Grzegorz Dobrzański triumfował w tym roku trzykrotnie i jego pozycja w klasyfikacji jest bezpieczna. Sebastian Butyński po czterech zwycięstwach w klasie 3 otwiera tabelkę nie tylko w swojej klasie, ale także w klasyfikacji 2WD, która obejmuje wszystkie pojazdy z napędem na jedną oś.

W najmocniejszej klasie 4 prowadzenie utrzymuje Michał Biały, startujący leciwym audi 80. Jednak po piętach depczą mu Dominik Sarka i Michał Masełko, obaj dysponujący nowocześniejszym sprzętem. W klasie RWD niekwestionowanym liderem jest Paweł Rączka, który w tym sezonie nie oddał zwycięstwa żadnemu z rywali. W klasie CENTO rywalizacja jest bardziej zacięta - po ostatniej rundzie na prowadzenie wskoczył Michał Mucha, ale dotychczasowy lider - Adam Pawłowski - traci do niego zaledwie 3 punkty. W klasie PPC liderem pozostaje Tomasz Piksa - choć nadal nie ma on na koncie żadnego zwycięstwa w tegorocznych rozgrywkach. Dezyderiusz Chrzan jest liderem klasyfikacji w Open 4WD, a w Open 2WD po ostatniej rundzie prowadzenie objął Grzegorz Łącała. W klasie Retro liderem pozostaje Michał Paciej, a wśród zawodników z licencją sportową tabelę otwiera Piotr Marczewski.

Organizatorem cyklu SMT jest Automobilklub Ziemi Tyskiej. Stowarzyszenie to nie tylko organizuje imprezy motorsportowe na najwyższym poziomie, ale też mocno angażuje się w edukację i podnoszenie umiejętności młodych kierowców. Wraz z Wydziałem Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach AZT przeprowadził na torze w Bieruniu imprezę pod hasłem „Młody kierowco, zostań mistrzem kierownicy”. W ramach tego wydarzenia młodzi kierowcy mogli przejść szkolenie pod okiem instruktorów techniki jazdy i poznać najważniejsze zagadnienia z dziedziny BRD. Takie akcje - łączące wiedzę teoretyczną z praktycznymi ćwiczeniami przemawiają do wyobraźni młodych ludzi i pomagają im jeździć bezpieczniej i sprawniej.

Najbliższa runda SMT odbędzie się 3 lipca. Więcej informacji na temat tego wydarzenia, a także na temat Super Sprintu SMT można znaleźć na stronie automobilklubu: www.azt.tychy.pl, lub na profilu na Facebooku: @automobilklubziemityskiej.

ar / tychy.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.