tychy.info

Reklama

Wiadomości

  • 30 czerwca 2022
  • 3 lipca 2022

Nie żyje Marta Fiutek - wolontariuszka z Tychów

Nie żyje Marta Fiutek, która była znana tyskiej społeczności przede wszystkim jako wolontariuszka Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Zmagała się z rdzeniowym zanikiem mięśni. Jej pogrzeb odbędzie się w sobotę, 2 lipca o godz. 9.00.

Marta Fiutek z Jurkiem Owsiakiem w 2018 roku
Marta Fiutek z Jurkiem Owsiakiem w 2018 roku · fot. Marta Fiutek / archiwum prywatne


O śmierci Marty poinformowała w środę, 29 czerwca Fundacja Warto Żyć dla Kogoś:

"Dotarła dziś do nas bardzo smutna wiadomość... Marta Fiutek wspaniała dziewczyna o wielkim sercu, najcudowniejsza pomimo swoich zmagań zawsze uśmiechnięta i pogodna, dziś postanowiła zrobić nam psikusa i zasilić grono aniołów. Marta dziękujemy za każdy twój dzień, za lekcje, za wskazówki, za dobro które od ciebie biło. Na zawsze w naszych sercach. Pomaganie uskrzydla, więc niech twoje skrzydła niosą cię wysoko" - czytamy w komunikacie fundacji.

Tyszanka Marta Fiutek urodziła się w 1991 roku. Od urodzenia chorowała na rdzeniowy zanik mięśni - Werdniga Hoffmana, poruszała się na wózku. Dodatkowo w 2015 roku stwierdzono u niej astmę oskrzelową. Obie choroby były nieuleczalne, ale kobieta przez całe życie walczyła, by zminimalizować ich objawy poprzez ciężką i długotrwałą rehabilitację. Pomimo niepełnosprawności starała się prowadzić aktywne życie i pomagać innym, m.in. jako wolontariuszka WOŚP.

W 2018 roku po kilkunastu latach działań na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, Marta spełniła swoje marzenie i spotkała się z Jurkiem Owsiakiem.

Pogrzeb Marty odbył się w sobotę, 2 lipca w kościele cmentarnym pw. Krzyża Świętego w Tychach - Żwakowie, po czym nastąpiło złożenie trumny do grobu na cmentarzu parafialnym na Żwakowie.

ar / tychy.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.