tychy.info

Reklama

Wiadomości

  • 24 czerwca 2022
  • 8 lipca 2022

[ZDJĘCIA] Trolejbusem z bluesem - wycieczka śladami Ryśka Riedla

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Miejskie Centrum Kultury" podaj

W sobotę, 2 lipca miało miejsce wyjątkowe wydarzenie - wycieczka objazdowa śladami wokalisty grupy Dżem Ryśka Riedla "Trolejbusem z Blusem". O godzinie 10.00 i 16.00 z Głównego Dworca PKP w Tychach uczestnicy udali się w sentymentalną podróż. Ci, którym udało się zarezerwować miejsce, są wyjątkowymi szczęśliwcami, bo wejściówki wyczerpały się w zaledwie kilka godzin! Zobaczcie fotorelację udostępnioną przez Miejskie Centrum Kultury w Tychach!

Trolejbusem z bluesem - wycieczka śladami Ryśka Riedla na Święto Metropoli GZM - 02.07.2022 · fot. Miejskie Centrum Kultury w Tychach, Tyskie Linie Trolejbusowe


To ważne wydarzenie dla fanów bluesa i Ryśka Riedla, którzy mieli dziś okazję przemierzyć trasę wiodącą przez najbardziej charakterystyczne dla frontmana grupy Dżem miejsca w Tychach, jego rodzinnym mieście. W tej wędrówce towarzyszyli im Sebastian Riedel, który oprócz opowieści o ojcu zagrał także kilka utworów Dżemu, oraz Marcin Sitko, autor książki Rysiek Riedel we wspomnieniach.

Riedlowy trolejbus przejechał przez miejsca, w których zwyczajowo trudno znaleźć pojazd komunikacji miejskiej - dzięki najnowocześniejszemu pojazdowi Tyskich Linii Trolejbusowych - Gepard, można było "zerwać się z szelek i trakcji". Uczestnicy pognali przed siebie - podobnie, jak lubił to robić Rysiek...

Na wycieczkę "Trolejbusem z bluesem" wejściówki wyczerpały się w kilka godzin od otwarcia zapisów w czerwcu, jednak Miejskie Centrum Kultury ma nadzieję na powrócenie z inicjatywą we wrześniu, bo zainteresowanie wycieczką przerosło najśmielsze oczekiwania organizatorów.

"Trolejbusem z Bluesem" to jedna z pięciu mikrowycieczek w Tychach, które organizowane zostały w ramach Święta Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii Metropolia GZM i akcji Kierunek GZM. W całym województwie czekało w sobotę mnóstwo atrakcji.

Zrealizowano z udziałem środków finansowych z budżetu Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii.

Pełny program Święta GZM w Tychach:

Program święta GZM

ar / tychy.info
źródło: Miejskie Centrum Kultury

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Miejskie Centrum Kultury

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Miejskie Centrum Kultury" podaj