tychy.info

Reklama

Wiadomości

  • 25 czerwca 2022
  • 28 czerwca 2022

Radny Marek Gołosz odznaczony za uratowanie życia

Tyski Radny Marek Gołosz został w poniedziałek, 20 czerwca wyróżniony przez prezydenta RP Andrzeja Dudę Medalem za Ofiarność i Odwagę.

Radny Marek Gołosz odznaczony przez prezydenta
Radny Marek Gołosz odznaczony przez prezydenta · fot. Marek Gołosz


W sierpniu 2018 roku, w trakcie wakacyjnego wypoczynku w Węgierskiej Górce, Marek Gołosz, Karol Słota - radny Rady Miejskiej w Lublińcu oraz Mateusz Wolny - funkcjonariusz Komendy Powiatowej Policji w Lublińcu, wraz z członkami rodzin, uratowali dwie dziewczynki porwane przez silny nurt Soły. Nastolatki weszły na głazy w rzece w miejscu nieprzeznaczonym do kąpieli, po czym nagle wpadły do wody. Mężczyźni wspólnie z innymi osobami utworzyli tzw. łańcuch życia, polegający na trzymaniu się za ręce i wyciągnęli z nurtu rzeki 11 i 12-latkę. Następnie zaopiekowali się dziećmi i przekazali je pod opiekę służb.

Przyznane w ubiegłym roku medale wręczono zasłużonym 20 czerwca podczas uroczystości w Pałacu Prezydenckim w Warszawie. W imieniu prezydenta Andrzeja Dudy, który przebywał wówczas w Rydze, odznaczenia przekazał minister Andrzej Dera. Mł. asp. Mateusz Wolny odebrał to samo wyróżnienie już w 2021 roku, w trakcie centralnych obchodów święta policji.

Gratulujemy!

ar / tychy.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.