tychy.info

Reklama

Wiadomości

  • 21 czerwca 2022
  • 28 czerwca 2022

Tyszanka ma nawrót raka piersi w bardzo agresywnej postaci

Pani Mirosława urodziła się i wychowała w Tychach. Po raz drugi walczy z nowotworem złośliwym. Możemy jej pomóc. Trwa zbiórka, założona przez przyjaciółkę kobiety.

Mirosława
Pani Mirosława · fot. archiwum prywatne


- Jestem przyjaciółką cudownej osoby Mirosławy Noras, której historię chciałabym państwu przedstawić. Mira jest przemiłą, ciepłą osobą, kochająca mamą dwóch synów i żoną. Zawsze była energiczną, pełną życia, radości i optymizmu kobietą - mówi Małgorzata Fabiańska.

- W 2019 roku po raz pierwszy usłyszała diagnozę: rak piersi. Poradziła sobie ze wszystkimi trudnościami. Przeszła ciężką operację, chemioterapie, radioterapię. Rok walki o życie i sprawność. Mnóstwo skutków ubocznych leczenia, wycieńczenie organizmu, codzienność życia z bólem - orzeczenie o niepełnosprawności w stopniu znacznym. Pomimo tych wszystkich trudności i bólu pracowała zawodowo, prowadząc salon psiej urody i spełniła swoje marzenie zostania dogoterapeutą i pomagania dzieciom. Z pracy terapeutycznej z dziećmi czerpała największą satysfakcję i radość - wspomina kobieta.

Niestety w styczniu 2022 roku nowotwór zaskoczył panią Mirę ponownie. Powtórna diagnoza złośliwy rak piersi w bardzo agresywnej postaci - rak trójujemny - była ogromnym szokiem dla niej, rodziny i przyjaciół.

- Tradycyjne leczenie dostępne w Polsce to niestety, jak to mówią lekarze, „takie trochę w ciemno, na chybił trafił" - nie wiadomo czy będzie skuteczne - mówi pani Małgorzata.

Rak z którym przyszło się zmierzyć pani Mirosławie, jest rakiem bardzo inwazyjnym o wysokim stopniu złośliwości. Choroba szybko przyniosła ogromne zmiany - operację, brak możliwości pracy, utratę sprawności, życie w ciągłym bólu, paraliżujący strach i rozpacz.

- Mira jest wojowniczką i stanie do walki o życie jeszcze raz, bo ma dla kogo, jest mama i żoną. Przed nią kolejna jeszcze trudniejsza droga, ale jest mocno zdeterminowana, aby odzyskać zdrowie i sprawność - dodaje przyjaciółka kobiety.

Niezbędne jest wdrożenie alternatywnych metod leczenia w Niemczech. Lista potrzeb jest bardzo długa. Nowoczesne nierefundowane terapie, leki, suplementy, specjalne odżywianie, rehabilitacja... to wszystko wiąże się z ogromnymi wydatkami.

- Zdecydowaliśmy się założyć zrzutkę i prosić ludzi o dobrym sercu i chęci pomocy o wsparcie finansowe. Zebrane pieniądze będą przepustką do efektywnego leczenia i pokonania choroby. Będziemy niezmiernie wdzięczni za każda złotówkę i za każde udostępnienie zrzutki. Przywróćmy Mirze nadzieję na cieszenie się życiem i dajmy szansę na powrót do zdrowia, sprawności, pracy którą kocha i wyjścia na spacer o własnych siłach - mówi pani Małgorzata.

Dowolne kwoty można wpłacać na konto zbiórki w serwisie zrzutka.pl:

ar / tychy.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.