tychy.info

Wiadomości

  • 20 czerwca 2022

Dlaczego warto wymienić uszkodzony wyświetlacz w smartfonie?

Materiał partnera:

Z pewnością nieraz widziałeś uszkodzony wyświetlacz w smartfonie. Najczęściej dochodzi do tego w wyniku upadku urządzenia na twardą powierzchnię. O ile rozbita szybka tworzy jedynie nie elegancką pajęczynkę, tak paski, martwe piksele czy problem z panelem dotykowym skutecznie uniemożliwia jakiekolwiek działanie. Uszkodzony podzespół można z powodzeniem wymienić, by ponownie działał bez zarzutów.

Whitpress


Jak wygląda naprawa wyświetlaczaStopień skomplikowania naprawy wyświetlacza w smartfonie różni się w zależności od modelu urządzenia. Na początku należy wyciągnąć szufladkę na kartę pamięci i SIM. Następnie trzeba delikatnie otworzyć tylną klapkę telefonu. Niezbędna będzie do tego nagrzewnica, która pomoże rozgrzać klej, dzięki czemu element łatwo odejdzie od reszty obudowy. Później konieczne będzie odłączenie elementów wyświetlacza, które łączą go z płytą główną. W niektórych modelach po drodze można napotkać również szereg śrub oraz ramkę, którą również należy wypiąć. Wszystkie czynności wymagają precyzji i fachowej wiedzy, dlatego wymianę warto zlecić doświadczonemu serwisantowi. Dzięki niemu przebiegnie szybko i sprawnie, a Ty już po kilku dniach otrzymasz telefon z powrotem.

Dostępność komponentówKomponenty do telefonów można znaleźć zarówno na polskich, jak i zagranicznych stronach. Serwisanci chętnie korzystają z rozwiązań, które gwarantują szybki czas realizacji zamówienia, jak na przykład hurtownia https://gsmok.pl/. Jeżeli prowadzisz punkt na terenie Warszawy, otrzymasz swoje zamówienie nawet tego samego dnia. Do pozostałych miejsc w kraju paczka dochodzi zazwyczaj w ciągu 24 godzin. W hurtowni znajdziesz na przykład wyświetlacz iPhone 11, a także szereg produktów dedykowanych do innych modeli. Dzięki temu klienci B2B mogą wygodnie zamawiać podzespoły bez konieczności składowania ich w magazynie, a tym samym zamrażają swoich pieniędzy. Oczywiście wyświetlacz do Samsung S10, S20 czy innych modeli różnych producentów możesz wymienić samodzielnie. Warto jednak pamiętać, że taki zabieg sprawi, że urządzenie przestanie obejmować gwarancja producenta. Dodatkowo można uszkodzić pozostałe podzespoły. Sama naprawa w serwisie nie powinna trwać dłużej niż kilka dni. Do kosztów komponentu należy doliczyć cenę za wykonanie usługi. W średniej klasy urządzenie nie powinna przekroczyć 500 zł.

Jeżeli Twój smartfon przestaje poprawnie działać, zepsuł się panel dotykowy lub pojawiły się martwe punkty, to warto odwiedzić serwis. Koszt naprawy będzie zdecydowanie niższy niż za kupno nowego urządzenia. Podaruj mu drugie życie i ponownie korzystaj ze wszystkich funkcjonalności bez utraty istotnych danych.