tychy.info

Reklama

Wiadomości

  • 21 czerwca 2022
  • dzisiaj, 08:00

Wakacje 2022: policjanci sprawdzą autokary przewożące dzieci

Ważnym elementem troski o bezpieczeństwo dzieci i młodzieży podczas wakacji są policyjne kontrole autokarów, które zawiozą je na letni wypoczynek.

Niesprawne autokary miały zawiść dzieci
Wakacje 2022: policjanci sprawdzą autokary przewożące dzieci · fot. www.bielskiedrogi.pl


Biuro Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji przygotowało wykaz miejsc prowadzenia kontroli autobusów oraz kierowców autobusów przewożących dzieci i młodzież na wypoczynek. Wykaz ten zawiera zestawienie punktów z terenu kraju wraz z numerami telefonów kontaktowych, gdzie można uzyskać informacje na temat możliwości przeprowadzenia doraźnych kontroli autobusów i kierowców. Można go znaleźć na stronie: dlakierowcow.policja.pl/dk/profilaktyka/219576,Wykaz-punktow-kontroli-autobusow-wakacje-2022.html

Tyscy policjanci będą przeprowadzać kontrolę przy ul. Edukacji 9 (parking przy basenie miejskim). Numery telefonów kontaktowych: 47 855 12 90 , 47 855 12 55.

Podczas kontroli sprawdzany jest przede wszystkim stan techniczny autobusu i jego wyposażenie, uprawnienia kierującego oraz stan trzeźwości.

Dobrym rozwiązaniem jest poinformowanie policjantów o planowanym wyjeździe z kilkudniowym wyprzedzeniem. Dzięki temu można uniknąć dłuższego oczekiwania na przyjazd patrolu policji.

Na stronie bezpiecznyautobus.gov.pl można sprawdzić podstawowe informacje na temat autobusu: dane o badaniu technicznym, dane techniczne, informacje o polisie OC.

ar / tychy.info
źródło: KMP Tychy

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.