tychy.info

Reklama

Wiadomości

  • 20 czerwca 2022

[ZDJĘCIA] Wypadek na skrzyżowaniu Mikołowskiej i Katowickiej

W niedzielę, 19 czerwca około godziny 11.00 na skrzyżowaniu ul. Mikołowska - Katowicka - Oświęcimska doszło do zdarzenia drogowego z udziałem dwóch samochodów osobowych. Jedna osoba trafiła do szpitala.

Wypadek na skrzyżowaniu Mikołowskiej i Katowickiej - 19.06.2022 · fot. 112tychy.pl


W zdarzeniu brały udział Ford i Citroen. Kierowcy obu pojazdów trafili pod opiekę ratowników medycznych. Kierowca Forda z podejrzeniem złamani ręki został przetransportowany do szpitala.

Na miejsce zadysponowane zostały: zespół ratownictwa medycznego, zastępy straży pożarnej oraz patrole policji. W trakcie zdarzenia na skrzyżowaniu nie działała sygnalizacja świetlna. Na czas działań ruch na skrzyżowaniu był znacznie utrudniony.

Z ustaleń pracujących na miejscu policjantów wynika, że sprawcą zdarzenia jest kierująca Citroenem kobieta, która jadąc ul. Katowicką w kierunku centrum miasta nie zachowała należytej ostrożności i wjechała na skrzyżowanie, doprowadzając do zderzenia z Fordem, który jechał ul. Mikołowską w kierunku ul. Oświęcimskiej.

Wytrącony z toru jazdy Ford uderzył dodatkowo słup sygnalizacji świetlnej. Ze względu na zakwalifikowanie zdarzenia jako wypadek, na miejsce wezwany został policyjny technik kryminalistyki.

Utrudnienia w ruchu w miejscu wypadku trwały około dwóch godzin. Policjanci z tyskiej komendy policji prowadzą dalsze postępowanie w sprawie tego zdarzenia.

ar / tychy.info
źródło: 112tychy.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.