tychy.info

Reklama

Wiadomości

  • 17 czerwca 2022
  • 22 czerwca 2022

Premiera zina z fotografiami tyszan i pokaz zdjęć

Za nami:

Tyskie Towarzystwo Fotograficzne zaprasza na premierę zina fotograficznego, podsumowującego miniony rok zdjęciami wykonanymi przez TTF-owiczów i pokaz (slide show) tych fotografii w Spółdzielczym Domu Kultury „Tęcza”.

Zdjęcia, które znalazły sie w zinie Tyskiego Towarzystwa Fotografii · fot. Tyskie Towarzystwo Fotografii, Grzegorz Krzysztofik, Wojciech Lasak, Urszula Lisińska, Rafał Klimkiewicz, Bartłomiej Rokstein, Agnieszka Seidel-Kożuch


Spotkanie odbędzie się w środę, 22 czerwca o godz. 18.00. Każdy uczestnik otrzyma egzemplarz publikacji! Znalazły się w niej kadry autorstwa 18 osób, w tym honorowych członków stowarzyszenia: Tomasza Jodłowskiego i Rafała Klimkiewicza.

Udział jest bezpłatny, ale obowiązują zapisy mailowe - zgłoszenie z imieniem i nazwiskiem można wysłać na adres info@ttf.tychy.pl. Ilość miejsc jest ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń. W jednym mailu może zostać zgłoszona tylko jedna osoba. Zakwalifikowane osoby otrzymają potwierdzenie mailem, organizatorzy proszą o sprawdzanie spamu.

Celem TTF-u jest zatrzymanie w pamięci kadrów z ubiegłego roku w postaci drukowanej publikacji, co w dobie powszechnej cyfryzacji stało się coraz rzadsze. O ile mniej robimy przecież tradycyjnych odbitek. Tradycyjna forma książkowa nadaje nowy kontekst odbiorowi fotografii, odmienny od plików wyświetlanych na ekranach komputerów i smartfonów. Autorzy zdjęć, po konsultacjach z doświadczonymi fotografami, mieli swobodę zaproponowania formy adekwatnej do zgłoszonego materiału, np. wyboru ilości zdjęć, ich ułożenia czy połączenia obrazu z tekstem.

zin ttf


- To był rok oczekiwań i niepewności, zdominowany przez kolejne fale koronawirusa - podsumowuje Marcin Zimnal, prezes TTF-u. - Przez pandemię w pierwszych miesiącach 2021 roku spotykaliśmy się jedynie on-line, coraz bardziej mając dość takich ograniczeń. Gdy tylko pod koniec maja poluzowano obostrzenia, zorganizowaliśmy warsztaty „na żywo” z Rafałem Klimkiewiczem, w Miejskim Centrum Kultury w Tychach. Tak rozpoczął się cykl warsztatów fotograficznych, który mogliśmy zrealizować dzięki dotacji z miasta Tychy, w ramach Tyskich Inicjatyw Kulturalnych. Z drobną nutą obawy, czy spotkania twarzą w twarz nie będą musiały zamienić się w zdalną aktywność. Na szczęcie nie musiały. Poza tym przez cały rok każdy z TTF-owiczów po prostu - częściej lub rzadziej - fotografował, a wybrane zdjęcia zapełniły strony zina - dodaje.

Autorzy zdjęć zamieszczonych w zinie to: Jacek Boczar, Magdalena Emka Borucka, Piotr Fankidejski, Dominik Gajda, Tomasz Jodłowski, Rafał Klimkiewicz, Ewelina Kosma, Grzegorz Krzysztofik, Wojciech Lasak, Altea Leszczyńska, Urszula Lisińska, Izabella Pacek, Janusz Panejko, Bartłomiej Rokstein, Agnieszka Seidel-Kożuch, Piotr Witkowski, Marcin Zimnal i Tomasz Ziobro.

Autorem fotografii, która trafiła na okładkę zina, jest Grzegorz Krzysztofik. Jak mówi:

- Zdjęcie powstało w Kazimierzu Dolnym, podczas Festiwalu Filmowego Dwa Brzegi. W czasie tego festiwalu dokumentowałem życie Kazimierza, pod czujnym okiem dwóch doświadczonych fotografów, Maksa Skrzeczkowskiego oraz Jakuba Orzechowskiego.

Zadanie publiczne współfinansowane ze środków Miasta Tychy, w ramach Tyskich Inicjatyw Kulturalnych.

Partnerzy wydarzenia: Tychy Dobre Miejsce, Spółdzielczy Dom Kultury TSM Oskard „Tęcza”, Tychy Press Photo. Projekt i skład katalogu: Atelier Idel Agnieszka Seidel-Kożuch.

Po premierze zin będzie też dostępny w formie on-line na stronie ttf.tychy.pl.

Wydarzenie na Facebooku: www.facebook.com/events/410001317702546

ar / tychy.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.