tychy.info

Reklama

Wiadomości

  • 13 czerwca 2022
  • 15 czerwca 2022

Chciał rzucić się pod pociąg. Uratowali go policjanci

Nietrzeźwy 40-latek chciał rzucić się pod nadjeżdżający pociąg. Dzięki szybkiej interwencji, policjanci zdołali ściągnąć z torów desperata. Mężczyzna po wytrzeźwieniu trafił pod opiekę specjalistów.

tory , noc ,ilustracja
Chciał rzucić się pod pociąg. Uratowali go policjanci · fot. pixabay.com


W niedzielę, 12 czerwca około godziny 22.00 mundurowi otrzymali informacje o mężczyźnie, który chce popełnić samobójstwo. Od tego czasu liczyła się każda sekunda. W poszukiwania włączył się pełniący obowiązki Naczelnika Wydziału Prewencji mł. asp. Marcin Stefański, by wesprzeć patrole na mieście. Ze zgłoszenia wynikało, że mężczyzna ma znajdować się na torowisku w rejonie działek.

Mł. asp. Marcin Stefański szybko zlokalizował mężczyznę na ulicy Skalnej. Desperat siedział na torach i czekał na pociąg. Policjant natychmiast ściągnął go z torów i zabrał go w bezpieczne miejsce. Szybko dotarł także policyjny patrol oraz załoga pogotowia ratunkowego.

Dosłownie chwilę po zabraniu z torów 40-latka, przejechał pędzący pociąg, a zaraz za nim kolejny - z naprzeciwka.

Policja przypomina: nie ma sytuacji bez wyjścia i nikt nie pozostaje sam. Zawsze można liczyć na pomoc, choćby dzwoniąc pod numery telefonów:

  • Telefon Zaufania dla Dorosłych - telefon 116 123
  • Telefon Zaufania dla Dzieci i Młodzieży - telefon 116 111
  • Dziecięcy Telefon Zaufania Rzecznika Praw Dziecka - telefon 800 12 12 12
  • W sytuacji zagrożenia życia zawsze dzwoń na numer alarmowy 112!

ar / tychy.info
źródło: KMP Tychy

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.