tychy.info

Reklama

Wiadomości

  • 11 czerwca 2022

Ruszyło sezonowe ogniwo wodne na Paprocanach

Z początkiem czerwca, tyscy strażnicy miejscy rozpoczęli sezon letni na zbiorniku wodnym “Paprocany”. Jak co roku wraz z funkcjonariuszami Komendy Miejskiej Policji w Tychach, zadbają o bezpieczeństwo w okolicy kąpieliska, plaży oraz terenów rekreacyjnych.

Ruszyło sezonowe ogniwo wodne na Paprocanach
Ruszyło sezonowe ogniwo wodne na Paprocanach · fot. Straż Miejska Tychy


Kolejny raz w sezonie letnim przy Jeziorze Paprocańskim strażnicy miejscy wraz z policjantami tworzą tzw. "ogniwo wodne", mające na celu poprawę bezpieczeństwa w rejonie nie tylko Ośrodka Wypoczynkowego Paprocany, ale także terenów leśnych, jak i samego kąpieliska.

Głównymi zadaniami ogniwa jest dbanie o bezpieczeństwo wypoczywających nad wodą, zabezpieczanie imprez organizowanych nad zbiornikiem, zwracanie uwagi na kłusowników, oraz prowadzenie akcji ratunkowych w podległym rejonie.

W razie zagrożenia bezpieczeństwa w rejonie Jeziora Paprocańskiego, można kontaktować się z dyżurnym straży miejskiej w Tychach pod numerem: 986 lub bezpośrednio pod numerem alarmowym: 112.

ar / tychy.info
źródło: Straż Miejska Tychy

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.