tychy.info

Reklama

Wiadomości

  • 12 czerwca 2022
  • 16 czerwca 2022

[WIDEO] O mieście, które nie chciało być sypialnią

Wśród zrekonstruowanych cyfrowo materiałów z archiwum Telewizji Polskiej znajdziemy reportaż z cyklu "Monografie miast", którego bohaterem są Tychy u progu lat 70. XX wieku!Śląskie miasto nieopodal Katowic, które stanęło przed szansą intensywnego rozwoju i rozbudowy... Obraz przemiany małego miasteczka w miasto, które z początkowej roli sypialni, satelity dla większych ośrodków przemysłowych, samo staje się takim ośrodkiem. Nowe osiedla, placówki użyteczności publicznej, budowa Zakładu nr 2 Fabryki Samochodów Małolitrażowych, Browary Tyskie, jako wizytówki sukcesu miasta. Plenery miejskie, wypowiedzi mieszkańców, Browary Tyskie. Budowa Fabryki Samochodów Małolitrażowych i nowych osiedli mieszkaniowych. W materiale z archiwum Telewizji Polskiej architekt Andrzej Czyżewski omawia planowaną rozbudowę miasta.

Zrekonstruowane cyfrowo filmy są udostępnione w ramach projektu Perły Archiwów. Są to materiały z ośrodków Telewizji Polskiej z lat 70. I 80 dostępne za darmo online.

Cały reportaż dostępny jest pod linkiem:
cyfrowa.tvp.pl/video/miasta,miasto-ktore-nie-chcialo-byc-sypialnia,59643583

ar / tychy.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.