tychy.info

Reklama

Wiadomości

 • 18 czerwca 2022
 • dzisiaj, 06:23

Etno Dzika Plaża 2022 - folkowy początek lipca w Tychach!

W sobotę i niedzielę, 2 i 3 lipca w godz. 17:00 - 22:00 Miejskie Centrum Kultury w Tychach zaprasza na Dziką Plażę na Paprocanach na wyjątkowe letnie wydarzenie - Etno Dzika Plaża 2022 - folkowy początek lipca w Tychach! Zagrają: Gooral, Farben Lehre, Dagadana, Klezmafour i inni!

Dagadana
Dagadana · fot. materiały prasowe


Gooral i Farben Lehre czy Dagadana i Klezmafour - Tychy lipiec zaczynają na folkowo, ale folkowo z powiewem świeżej krwi, energetycznej muzyki i fuzji dźwięków tradycyjnych z nowoczesnymi bitami. Wszystko to w towarzystwie tajemniczych utopców i innych śląskich legendarnych postaci, w otoczeniu magicznie iluminowanych drzew szumiących przy Dzikiej Plaży Paprocany nad malowniczym jeziorem.

Etno Dzika Plaża - dwudniowe rozpoczęcie wakacji, odbędzie się 2 i 3 lipca w ramach Święta Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii. Wstęp wolny!

Miejskie Centrum Kultury w Tychach zabierze nas w etno podróż, gdzie tradycja łączy się z nowoczesnością, magia muzyki korzeni z elektryzującym bitem, a polskie nuty łączą się z wpływami muzyki ukraińskiej czy klezmerskiej. Etno Dzika Plaża - dwa dni koncertów na lubianej przez tyszan Dzikiej Plaży Paprocany w bezpośrednim sąsiedztwie Jeziora Paprocańskiego, popularnego miejsca wypoczynku Ślązaków, będzie miejscem dla miłośników folku, ale i jazzu, punka i muzyki elektro. Jak możliwe jest połączenie takich dźwięków? Odpowiedzią są artyści tworzący line up dwudniowego wydarzenia.

W sobotę, 1 lipca zagrają Fifidroki, alternatywni, folkowi, punkowi, elektryczni i ludowi, wymykający się wszelkim podziałom - bo liczy się energia, śląska moc karmiona pejzażami hajmatu, małą ojczyzną. Tego dnia spotkamy się z grupą Klezmafour, gdzie muzyka klezmerska miesza się z bałkańskim flow. Tego dnia energia będzie tylko rosła po to, by wybuchnąć na koncercie Dagadany, łączącej elementy kultury polskiej i ukraińskiej za pomocą jazzu, elektroniki czy world music. Koncertujący po całym świecie muzycy wracają do korzeni - do Polski, a bywając w najdalszych zakątkach globu pokazują, że śpiewając w ojczystych językach można swoją egzotyką i energetyką porwać tłumy.

Niedziela na Etno Dzikiej Plaży trzyma poziom dnia poprzedniego - tutaj zaczniemy lokalnym wysokim „c” - na otwarcie dnia zagra KASIA SKIBA I JA, a następnie zderzymy się z góralszczyzną w elektrososie. Goorala nie trzeba przedstawiać - i to nie tylko ze względu na jego dorobek fonograficzny (w tym genialny album „Ethno Elektro 2” i nieco wolniejszy, ale absolutnie nie senny „Wolno”), ale ponad 1000 zagranych koncertów w ponad 20 krajach. To tu można będzie przekonać się, jak niebanalnie brzmią razem syntezatory i piszczałki czy okarynki. Na zakończenie coś dla miłośników starego, dobrego punkowego uderzenia - ponad 35-letnie już Farben Lehre przypomni najlepsze kawałki ze swojego dorobku, ale przede wszystkim obudzi w nas niepokornego ducha, tak słowem, jak i muzyką.

Warto znać swoje korzenie - warto w muzyce sięgać do źródeł i czerpać z dorobku historii. Nie przeszkadza to jednak w podtrzymywaniu tradycji w nowoczesny i elektryzujący sposób - a zaproszeni na Etno Dzika Plaża artyści są tego najlepszym dowodem. Niech Dzika Plaża zadrży w podstawach, a muzyka będzie niosła tylko dobre wibracje.

PROGRAM2 lipca w ramach Święta Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii:

 • 17.00 Fifidroki
 • 18.30 Klezmafour
 • 20.30 Dagadana


3 lipca

 • 17.00 Kasia Skiba i Ja
 • 18.30 Gooral
 • 20.30 Farben Lehre


Nie zabraknie oferty gastronomicznej, którą zaserwują liczne food trucki.

Wstęp wolny!

Zapraszają:

 • Miejskie Centrum Kultury w Tychach,
 • Górnośląsko-Zagłębiowska Metropolia,
 • Invenio Polska,
 • Beach Bar Dzika Plaża


Zrealizowano z udziałem środków finansowych z budżetu Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii.

Wydarzenie na Facebooku: www.facebook.com/events/1045434962754679/1045434976088011/

ar / tychy.info
źródło: Miejskie Centrum Kultury

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.