Reklama

Wiadomości

  • 18 czerwca 2022
  • 5 lipca 2022
  • wyświetleń: 7165

Etno Dzika Plaża 2022 - folkowy początek lipca w Tychach!

W miniony weekend Miejskie Centrum Kultury w Tychach zaprosiło na Dziką Plażę na Paprocanach na wyjątkowe letnie wydarzenie - Etno Dzika Plaża 2022! W sobotę zagrali na paprocańskiej scenie: Fifidroki, Klezmafour oraz Dagadana, zaś w niedzielę zabrzmiała muzyka grup Kasia Skiba i Ja, Gooral
oraz Farben Lehre! Zobaczcie fotorelację udostępnioną przez Miejskie Centrum Kultury!

Etno Dzika Plaża - dzień pierwszy - 02.07.2022 · fot. Miejskie Centrum Kultury w Tychach


Tychy lipiec rozpoczęły na folkowo, ale folkowo z powiewem świeżej krwi, energetycznej muzyki i fuzji dźwięków tradycyjnych z nowoczesnymi bitami. Wszystko to w towarzystwie tajemniczych utopców i innych śląskich legendarnych postaci, w otoczeniu magicznie iluminowanych drzew szumiących przy Dzikiej Plaży Paprocany nad malowniczym jeziorem. Etno Dzika Plaża - dwudniowe rozpoczęcie wakacji zostało zorganizowane w ramach Święta Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii.

W sobotę, 1 lipca zagrali Fifidroki, alternatywni, folkowi, punkowi, elektryczni i ludowi, wymykający się wszelkim podziałom - bo liczy się energia, śląska moc karmiona pejzażami hajmatu, małą ojczyzną. Tego dnia spotkaliśmy się także z grupą Klezmafour, gdzie muzyka klezmerska miesza się z bałkańskim flow. Gwiazdą wieczoru była Dagadana, łącząca elementy kultury polskiej i ukraińskiej za pomocą jazzu, elektroniki czy world music. Koncertujący po całym świecie muzycy wracają do korzeni - do Polski, a bywając w najdalszych zakątkach globu pokazują, że śpiewając w ojczystych językach można swoją egzotyką i energetyką porwać tłumy.

Etno Dzika Plaża - dzień drugi - 03.07.2022 · fot. Miejskie Centrum Kultury w Tychach


Niedziela na Etno Dzikiej Plaży trzymała poziom dnia poprzedniego. Na otwarcie dnia zagrała KASIA SKIBA I JA, a następnie zderzyliśmy się z góralszczyzną w elektrososie. Goorala nie trzeba przedstawiać - i to nie tylko ze względu na jego dorobek fonograficzny (w tym genialny album „Ethno Elektro 2” i nieco wolniejszy, ale absolutnie nie senny „Wolno”), ale ponad 1000 zagranych koncertów w ponad 20 krajach. To tu można było przekonać się, jak niebanalnie brzmią razem syntezatory i piszczałki czy okarynki. Na zakończenie coś dla miłośników starego, dobrego punkowego uderzenia - ponad 35-letnie już Farben Lehre przypomniało najlepsze kawałki ze swojego dorobku, ale przede wszystkim obudziło w słuchaczach niepokornego ducha, tak słowem, jak i muzyką.

Nie zabrakło oferty gastronomicznej, którą zaserwowały liczne food trucki.

Organizatorzy:

  • Miejskie Centrum Kultury w Tychach,
  • Górnośląsko-Zagłębiowska Metropolia,
  • Invenio Polska,
  • Beach Bar Dzika Plaża


Zrealizowano z udziałem środków finansowych z budżetu Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii.

Więcej zdjęć na Facebooku MCK Tychy: https://www.facebook.com/MCKTychy

ar / tychy.info

źródło: Miejskie Centrum Kultury

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.