tychy.info

Reklama

Wiadomości

  • 6 czerwca 2022
  • 18 czerwca 2022

Prace na drogach krajowych. Aktualizacja harmonogramu

UWAGA KIEROWCY! W 5 lokalizacjach na przebiegających przez Tychy drogach krajowych, będą występowały zawężenia. Ich powodem jest montaż kamer i instalacji na budowanych w ramach systemu ITS stacjach ważenia pojazdów. Są to ostatnie tak poważne utrudnienia związane z budową systemu ITS.

remont , utrudnienia, ilustracja
Ostatnie poważne utrudnienia przy budowie systemu ITS · fot. UM Tychy


Roboty będą prowadzone zgodnie z harmonogramem:

  • 13.06 - DK44 (ul. Turyńska) blisko granicy z Bieruniem - kierunek Mikołów (cały dzień od godz. 7:00)
  • 14.06 - DK 86 w rejonie węzła Boya Żeleńskiego - kierunek Cieszyn (cały dzień od godz. 7:00)
  • 15.06 - S1 kierunek Cieszyn (cały dzień od godz. 7:00)
  • 17.06 - DK 1 na granicy miasta Tychy z Kobórem - kierunek Katowice (cały dzień od godz. 7:00)
  • 18.06 - DK 1 na granicy miasta Tychy z Kobórem - kierunek Katowice (pół dnia od godzin rannych) oraz DK44 (ul. Mikołowska) w rejonie granicy Tychów z Mikołowem- kierunek Oświęcim (pół dnia od godzin południowych).


Pozwoli to wykonawcy na montaż czujników ruchu i pętli indukcyjnych w obrębie stacji ważenia pojazdów. Wszystkie podane terminy uzależnione są od pogody i w wypadku niekorzystnych warunków atmosferycznych mogą ulec zmianie. Znaczenie mogą mieć też czynniki niezależne wynikające z procesu budowy. O ewentualnych zmianach MZUiM będzie informował w odrębnych komunikatach.

Są to ostatnie tak poważne utrudnienia w ramach budowy Inteligentnego Systemu Zarządzania i Sterowania Ruchem.

- Kierowców prosimy o ostrożną jazdę i przepraszamy za wszelkie niedogodności - mówi Agnieszka Kijas z Miejskiego Zarządu Ulic i Mostów w Tychach.

- W trakcie wdrażania takiego nowoczesnego rozwiązania, jakim jest system ITS, tych utrudnień nie da się uniknąć. Chcę uspokoić, zbliżamy się do końca prac. Pamiętajmy, że w efekcie dzięki systemowi ITS, który będzie zarządzał ruchem w naszym mieście, podniesie się jakość poruszania się po Tychach. Będziemy jeździć płynniej, a także wzrośnie poziom bezpieczeństwa na drogach. ITS zapewni sprawne zarządzanie ruchem drogowym zwłaszcza w czasie jego dużego natężenia.

Przypomnijmy, że prace nad budową systemu ITS mają potrwać do końca czerwca. To oznacza, po pierwsze: koniec utrudnień drogowych, a po drugie: wszystkie elementy systemu zaczną działać i komunikować się między sobą. Od tego momentu rozpocznie się kolejny bardzo ważny etap, czyli procesu kalibracji systemu ITS. Innymi słowy, system zacznie "uczyć się" jak reagować w konkretnych przypadkach.

- Musimy zebrać dane niezbędne do prawidłowego działania systemu oraz skoordynować ze sobą skrzyżowania tak, żeby jadąc z przepisową prędkością, nie trzeba było zatrzymywać się na każdych światłach. To okres przejściowy. Planowo kalibracja ma potrwać do końca 2022 roku. Wówczas przyjdzie czas na efekty i ocenę systemu ITS - wyjaśnia A. Kijas.

ar / tychy.info
źródło: MZUiM Tychy

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.