tychy.info

Reklama

Wiadomości

  • 6 czerwca 2022
  • 8 czerwca 2022

Rzucał kamieniami w samochody, autobus i ludzi

31 maja po godzinie 15.00 dyżurny tyskiej straży miejskiej otrzymał zgłoszenie od mieszkańca, że w rejonie przystanku "Tychy Lodowisko" agresywny mężczyzna rzuca kamieniami w przejeżdżające samochody. Jeden z kamieni uderzył w szybę autobusu PKM Tychy.

kamień , rzucał kamieniami
Agresywny mężczyzna rzucał kamieniami w samochody · fot. materiały prasowe


Agresywny mężczyzna został zauważony kilka godzin później w rejonie zajezdni autobusowej na ul. Towarowej. Dyżurny skierował tam patrol interwencyjny, podając rysopis. Patrol udał się na miejsce i rozpoczął poszukiwania. Przejeżdżając obok przystanku, strażnicy zauważyli mężczyznę, który wcześniej był sprawcą niszczenia mienia.

Funkcjonariusze niezwłocznie podjęli interwencję w celu zatrzymania sprawcy. Mężczyzna był bardzo zdenerwowany i agresywny. Nie chciał się podporządkować poleceniom strażników. W związku z brakiem współpracy i agresją, zastosowano chwyty obezwładniające. Niestety nie obyło się również bez założenia kajdanek i umieszczenia mężczyzny w radiowozie. Od przebywających na tym przystanku osób uzyskano informację, że wcześniej zaczepiał on przypadkowych przechodniów i rzucał w nich kamieniami.

Od mężczyzny czuć było woń alkoholu. Poddano go badaniu. W wydychanym powietrzu miało ponad 1,7 promila, dlatego został przewieziony do izby wytrzeźwień w Sosnowcu.

PKM Tychy wstępnie oszacował straty. Rozbitą szybę w autobusie wyceniono na około 3 tys. złotych. Zdarzenie zostało zgłoszone policji. Agresywny mężczyzna będzie odpowiadał za przestępstwo.

ar / tychy.info
źródło: Straż Miejska Tychy

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.