tychy.info

Reklama

Wiadomości

  • 3 czerwca 2022

Zaproś miłość - edycja letnia: piknik rodzin zastępczych

Za nami:

4 czerwca odbędzie się przy Szkole Podstawowej nr 10 piknik rodzin zastępczych. To początek letniej edycji kampanii „Zaproś Miłość”, promującej rodzicielstwo zastępcze.

dzieci, piknik, zabawa, festyn


Piknik to wydarzenie skierowane do rodzin zastępczych, ich dzieci, rodzin pomocowych oraz osób zainteresowanych, spełnieniem funkcji rodziny zastępczej. Dla uczestników wydarzenia, a zwłaszcza dla najmłodszych, zaplanowana szereg atrakcji.

Obecnie na terenie Tychów mieszka ponad 147 rodzin zastępczych, dla których piknik będzie idealną okazją, by bliżej się poznać i wymienić doświadczeniami. W wydarzeniu wezmą także udział pracownicy Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, w tym Działu Pieczy Zastępczej. Ich rolą będzie udzielanie szczegółowych informacji dotyczących funkcjonowania rodzin zastępczych i wsparcia jakie może otrzymać kandydat na rodzica zastępczego.

W ramach kampanii w przestrzeni miejskiej pojawią się materiały informacyjno-edukacyjne promujące ideę rodzicielstwa zastępczego. Piknik odbędzie się na Boisku Orlik, przy ul. Borowej 123 przy Szkole Podstawowej nr 10.

Plan pikniku:  • 10:00 - 10:30 Rozpoczęcie Pikniku i przywitanie gości
  • 10:45 Gry i zabawy dla dzieci (bańki mydlane, gra zespołowa oraz malowanie twarzy, zajęcia sportowe, dmuchańce tj. ścianka wspinaczkowa, zjeżdżalnia, dmuchane kule)
  • 11:00 Pokaz strażacki
  • 12:00 Nauka Języka Migowego dla dzieci i dorosłych
  • 13:00 Zakończenie Pikniku


Podczas wydarzenia przewidziane są napoje, przekąski oraz kiełbaski z grilla. Piknikowi będzie towarzyszyć oprawa muzyczna.

Piknik jest najważniejszym, ale nie jedynym elementem kampanii. W przestrzeni miasta pojawią się elementy graficzne z hasłem „Zaproś miłość”, informujące o kampanii i kierujące na podstronę kampanii w MOPS Tychy. Zadaniem letniej edycji kampanii jest również utrwalenie informacji przekazanych w 2021 roku. Przypomnijmy, pierwsza edycja kampanii odbyła się w grudniu 2021 roku. Podczas Jarmarku Bożonarodzeniowego zawodnicy drużyny Tychy Falcons rozdawali tyszanom opłatki z hasłem kampanii. Kampanijne grafiki pojawiły się m.in. na stolikach jarmarkowych na pl. Baczyńskiego, w Galerii Gemini Park, na przystankach i autobusach.

Więcej informacji o rodzicielstwie zastępczym znajduje się na stronie internetowej Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Tychach (mops.tychy.pl).

zaproś miłość

ar / tychy.info
źródło: UM Tychy

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.