tychy.info

Reklama

Wiadomości

  • 2 czerwca 2022

Zderzenie skutera z osobówką. Kierowca auta bez uprawnień

W środę na ul. Katowickiej doszło do kolizji skutera z samochodem osobowym. Kierowca jednośladu trafił do szpitala.

Zderzenie skutera z osobówką. Kierowca auta bez uprawnień
Zderzenie skutera z osobówką. Kierowca auta bez uprawnień - 01.06.2022 · fot. 112tychy.pl


W środę, 1 czerwca około godziny 11:35 dyżurny tyskiej straży pożarnej otrzymał zgłoszenie o zdarzeniu drogowym na ul. Katowickiej. Ze zgłoszenia wynikało, że doszło do zdarzenia drogowego z udziałem motocyklisty i samochodu osobowego. Na miejsce zdarzania zadysponowane zostały zastępy strażaków, zespół ratownictwa medycznego oraz policji.

Po przybyciu na miejsce okazało się, że doszło do zderzenia skutera z samochodem osobowym. Kierujący jednośladem z obrażeniami ciała trafił pod opiekę ratowników medycznych, a następnie został przetransportowany do szpitala.

Z ustaleń pracujących na miejscu policjantów wynika, że sprawcą zdarzeni jest kierowca osobowego Renault, który wykonując manewr skrętu w lewo z ul. Katowickiej w ul. Astrów nie ustąpił pierwszeństwa kierującemu skuterem Keeway. W trakcie czynności okazało się, że kierowca osobówki nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami.

Na czas działań ratunkowych w miejscu zdarzenia wprowadzono ruch wahadłowy. Na miejscu pracował policyjny technik kryminalistyki.

Po zakończeniu czynności zapadła decyzja o odholowaniu pojazdu na parking policyjny. Policjanci KMP Tychy prowadzą dalsze czynności w tej sprawie, która swój finał będzie miała w sądzie. Działania na miejscu trwały blisko dwie godziny.

ar / tychy.info
źródło: 112tychy.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.